Dodana: 27 listopad 2018 12:12

Zmodyfikowana: 27 listopad 2018 12:12

Centrum kwiatowe JMP Flowers w Białymstoku

JMP Flowers – czołowy producent kwiatów pod szkłem w Polsce i jeden z największych w Europie otwiera w Białymstoku swoją największą i najnowocześniejszą hurtownię kwiatów w Polsce. Budowa obiektu handlowego wraz ze szklarnią ekspozycyjną przy ul. Generała Władysława Andersa 69 trwała od kwietnia tego roku. Koszt inwestycji to 6 mln zł.

Ilustracja do artykułu zdjecie_JMP_kwiaciarnia.jpg

Uroczyste otwarcie hurtowni nastąpi 5 grudnia i towarzyszyć mu będą pokazy florystyczne.  W kolejnych dniach hurtownia będzie już regularnie otwarta dla właścicieli kwiaciarni, profesjonalistów i florystów.

 

- Białystok to piękne, dynamiczne miasto z ogromnym potencjałem na przyszłość i z perspektywami rozwoju idealnie wpisującymi się w charakter naszej firmy. Wierzymy ze nasza nowa filia idealnie wpisze się w potrzeby lokalnego rynku a dodatkowo pozwoli nam rozwinąć współpracę z partnerami handlowymi zza wschodniej granicy. W naszej strategii Białystok stanie się dla nas bramą do dalszego rozwoju naszej sprzedaży w Europie Wschodniej i krajach bałtyckich – informuje o powodach realizacji inwestycji w Białymstoku Jarosław Ptaszek, Prezes Zarządu JMP Flowers.

 

Na Podlasiu orchidee JMP Flowers cieszą się wielkim zainteresowaniem i szczególnym uznaniem wśród klientów gdzie z powodzeniem sprzedawane są od lat. Do chwili obecnej Stężycka firma docierała do klientów poprzez sprawdzonych handlowców, którzy wypracowali na rynku przekonanie o jakości i przewagach polskich orchidei. Właśnie z myślą o klientach w Białymstoku JMP Flowers otwiera swoją największą i najnowocześniejszą hurtownię w Polsce. Szklarnia, która stanowi magazyn handlowy stwarza dla orchidei optymalne warunki klimatyczne dla ich wzrostu, takie same jakie są w szklarniach produkcyjnych w Stężycy.

 

- Naszym celem jest stworzenie najlepszej hurtowni kwiatowej w Polsce. Chcemy zbudować hurtownię kompletną, miejsce zakupów gdzie lokalni klienci będą mogli zaspokoić co najmniej 80% swoich potrzeb zakupowych. Będziemy wpisywać się w potrzeby podlaskich kwiaciarni i dopasować naszą ofertę do oczekiwań rynku – informuje Piotr Kozak, Regionalny Menedżer Sprzedaży odpowiedzialny za północną Polskę. - Dodatkowo planujemy uruchomić handlowców – vansellerów, którzy będą dostarczać nasze kwiaty w promieniu co najmniej 100 km od Białegostoku. Na początek będzie dwóch handlowców, docelowo co najmniej trzech – dodaje Piotr Kozak.

 

Możliwości nowej hurtowni pozwolą firmie JMP Flowers na organizację szkoleń dla klientów jak również spotkań branżowych i warsztatów florystycznych.

***

 

JMP Flowers to rodzinna firma z wielopokoleniową tradycją w przedsiębiorcości. Firma powstała w 1977r i stanowi obecnie stabilne i bezpieczne miejsce pracy dla 240 pracowników aż z 10 krajów. Specjalnością firmy jest uprawa kwiatów ciętych; róż (70 odmian na pow. 6,5 ha), anturium (70 odmian na powierzchni 2 ha) a przede wszystkim doniczkowych orchidei Phalaenops w ponad 200 odmianach w szklarni o powierzchni 10 ha. Firma zarządza również największą w Polsce, własną hurtową siecią handlową, która posiada łącznie 15 reprezentacyjnych filii, zaopatrujących w świeże kwiaty najlepsze, polskie kwiaciarnie. JMP Flowers posiada także spółkę w Wiedniu, która obsługuje przede wszystkim rynek austriacki, czeski, słowacki, niemiecki i węgierski oraz spółkę w Moskwie, która rozwija sprzedaż na rosnącym rynku Federacji Rosyjskiej.

W tym roku JMP Flowers zakończyło program inwestycyjny zrealizowany za kwotę 67 mln zł znacznie zwiększając powierzchnię upraw i uniezależniając firmę pod względem energetycznym.

 

 

facebook