Dodana: 22 maj 2018 09:53

Zmodyfikowana: 22 maj 2018 09:55

Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka 2018 w Białymstoku

W poniedziałek, 21 maja przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Białymstoku odbyły się uroczystości z okazji wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka. Poprzedziło je nabożeństwo dziękczynne w intencji strażaków, odprawione w Katedrze pw. Św. Mikołaja w Białymstoku oraz Msza Święta w intencji strażaków w Katedrze pw. Najświętszej Maryi Panny.

Ilustracja do artykułu dzień strażaka w białymstoku (1).JPG

Uroczystości Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka 2018 połączone są z jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Niezależnie od uroczystości wojewódzkiej, Dzień Strażaka obchodzony jest również na szczeblu powiatowym. Oprawę uroczystości zapewniły:

  • Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół w Suchowoli pod kierownictwem Dyrygenta Jarosława SZCZERBY;
  • Podlaska Kompania Honorowa Państwowej Straży Pożarnej z Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku;
  • Poczet sztandarowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku oraz towarzyszące mu poczty z komend miejskich i powiatowych PSP oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych województwa.

W trakcie uroczystości wręczone zostały odznaczenia państwowe i resortowe, awanse na wyższe stopnie służbowe oraz nagrody i wyróżnienia. Apel był także okazją do przekazania aktu włączenia do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego Ochotniczej Straty Pożarnej w Lewickich (powiat białostocki). Jest to 191 jednostka OSP włączona do systemu w naszym województwie.

za: straz.bialystok.pl
fot. Wojciech Kwiatkowski

facebook