Dodana: 14 październik 2018 10:53

Zmodyfikowana: 14 październik 2018 10:53

W białostockich autobusach pojawią się mobilne biletomaty

W każdym autobusie BKM zostanie zamontowany jeden biletomat. Płatności za bilet można będzie dokonywać zarówno przy pomocy kart miejskich, jak i kart bankowych. 255 urządzeń zostanie zamontowanych do końca przyszłego roku. Miasto ogłosiło przetarg na dostawę urządzeń wraz z oprogramowaniem i prowadzeniem usługi sprzedaży biletów.

Ilustracja do artykułu 0x0 (1).jpg

– Mobilne biletomaty ułatwią białostoczanom korzystanie z transportu miejskiegoTo kolejny element, którym chcemy przekonać mieszkańców do rezygnacji z samochodów i korzystania z komunikacji miejskiej – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Dostawa i montaż urządzeń będą wykonywane w trzech etapach:

  • etap I: dostawa, montaż i uruchomienie biletomatów wraz z oprogramowaniem,
  • etap II: rozbudowa i dostawa dodatkowego oprogramowania biletomatów,
  • etap III: świadczenie usługi sprzedaży biletów na dostarczonych urządzeniach, a w szczególności: elektronicznych biletów jednorazowych, minutowych i krótkookresowych na okaziciela oraz doładowywania elektronicznej portmonetki na elektronicznej Białostockiej Karcie Miejskiej, a także biletów okresowych o wartości mieszczącej się w kwocie dopuszczalnej dla transakcji zbliżeniowymi kartami płatniczymi.

Zakup biletomatów realizowany jest w ramach projektu „Rozwój infrastruktury transportu miejskiego w Białymstoku” z unijnego programu Polska Wschodnia na lata 2014-2020.

W ramach projektu Miasto zamierza również kupić 24 biletomaty stacjonarne, które mają być zainstalowane na przystankach.

 

źródło: UM Białystok

facebook