Dodana: 6 sierpień 2018 09:57

Zmodyfikowana: 6 sierpień 2018 09:57

Senior na drodze. Spotkanie z policjantami i ekspertami ruchu drogowego

W ramach akcji „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny” we wtorek, 7 sierpnia, w Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku odbędzie się spotkanie z policjantami i ekspertami ruchu drogowego. Początek o godz. 9.30.

Ilustracja do artykułu Senior na drodze m.jpg

Zajęcia poprowadzą białostoccy policjanci i eksperci ruchu drogowego. Porozmawiają z uczestnikami spotkania o zagrożeniach na drodze oraz przedstawią sposoby, jak zagrożeń unikać.

 Chcemy poprzez tę akcję zadbać o to, by nasi seniorzy byli świadomi niebezpieczeństw, jakie mogą ich spotkać na drogach – mówi zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński. – Zapraszamy serdecznie mieszkańców na to spotkanie, tym bardziej że coraz więcej osób starszych prowadzi aktywny tryb życia. Warto zdobyć wiedzę o tym, jak unikać wypadków.

Przed zajęciami i podczas przerwy uczestnicy spotkania będą mogli korzystać z bufetu kawowego oraz z bezpłatnych porad specjalistów. Zachęcamy do przyjazdu rowerem. Każdy z seniorów będzie mógł bezpłatnie dokonać przeglądu swojego roweru oraz doposażyć go w obowiązkowe światła, dzwonki i odblaski.

Udział w całym wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji, a każdy uczestnik otrzyma upominek.

za: UM Białystok

facebook