Dodana: 8 sierpień 2018 10:41

Zmodyfikowana: 8 sierpień 2018 10:41

Rekordowa popularność BiKeRa

Od początku sezonu użytkownicy wypożyczyli rowery już ponad 470 tysięcy razy. To niewiele mniej niż w całym 2017 roku. A mamy dopiero połowę sezonu!

Ilustracja do artykułu biker1.jpg

Wiele wskazuje na to, że ubiegłoroczny rekord – 577 tysięcy wypożyczeń w sezonie – zostanie w tym roku pobity. Do systemu wciąż dołączają nowe osoby – tylko w tym roku w systemie zarejestrowało się ponad 14 tysięcy nowych użytkowników, a ich łączna liczba przekracza 72 tysiące.

Tegoroczny maj był najlepszym miesiącem w historii BiKeRa. Przez 31 dni białostoczanie wypożyczyli rowery ponad 142 tysiące razy. Tylko jednego dnia, w czwartek, 10 maja, odnotowano rekordowe 5935 wypożyczeń!

Najpopularniejsze stacje BiKeRa w tym sezonie to: Piłsudskiego/Sienkiewicza, Rynek Kościuszki i Zwierzyniecka/Świerkowa. Najpopularniejsze trasy to przejażdżki między stacjami: Mickiewicza-Podleśna a Zwierzyniecka/Świerkowa i z powrotem oraz z Kaczorowskiego/Wyszyńskiego do Boh. Monte Cassino/Wyszyńskiego. Średni czas wypożyczenia roweru to w tym roku: 15 minut i 8 sekund.

Białostocka Komunikacja Rowerowa BiKeR to 57 samoobsługowych stacji wypożyczeń i 599 rowerów, w tym rowery standardowe, tandemy i rowery dziecięce. Z BiKeRa może skorzystać każdy pełnoletni użytkownik – dzieci powinny jeździć pod opieką rodziców. Wystarczy zarejestrować się na stronie BiKeRBialystok.pl i wpłacić 10 złotych opłaty inicjalnej. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest zawsze bezpłatne.

facebook