Dodana: 7 maj 2018 15:54

Zmodyfikowana: 7 maj 2018 15:54

Pogoda zdecydowanie sprzyja rowerzystom. 137 tysięcy wypożyczeń BiKeRa w Białymstoku w ciągu miesiąca

Od początku kwietnia do wczorajszej niedzieli odnotowano 136 tys. 959 wypożyczeń. Tylko w czasie długiego weekendu (od soboty 28 kwietnia do 6 maja) z rowerów miejskich mieszkańcy skorzystali 36 tys. razy. Od początku sezonu (1 kwietnia) w systemie zarejestrowało się ponad 5 tys. 400 osób. Łączna liczba użytkowników zarejestrowanych wynosi niemal 64 tys.

Ilustracja do artykułu ludzie.jpg

 Te liczby bardzo nas cieszą, bo świadczą o niezmiennym, ogromnym zainteresowaniu białostoczan rowerami miejskimi – powiedział zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz. – Dzięki temu, że nasi mieszkańcy tak bardzo polubili BiKeRy, po ulicach Białegostoku jeździ z pewnością mniej samochodów. Mam nadzieję, że coraz więcej osób będzie przesiadało się z aut na rowery.

Obecnie do dyspozycji mieszkańców jest 620 rowerów i 57 stacji wypożyczeń. W tym sezonie mamy już trzy nowe stacje uruchomione z inicjatywy Miasta: ul. 42 Pułku Piechoty/Zacisze Dolistówka, Al. Konstytucji 3 Maja/Studzienna oraz Lodowa/Chłodna.

Na włączenie do systemu czeka sześć dodatkowych stacji sponsorskich na stacjach paliw przy ul. gen. W. Sikorskiego 35, ul. 1000-Lecia Państwa Polskiego 11A, ul. Ks. Suchowolca 12, ul. Kawaleryjskiej 27, ul. Baranowickiej 42 i ul. gen. S. Maczka 47.

BiKeR swoim zasięgiem obejmuje nie tylko jedno miasto. Rowery można wypożyczyć zarówno w Białymstoku, jak i w Choroszczy oraz gminie Juchnowiec Kościelny. Odbywa się to na tych samych zasadach i według tego samego cennika, w którym bezpłatne jest pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia. W przypadku klientów BKM, którzy posiadają kartę miejską z ważnym biletem okresowym lub wieloprzejazdowym, jest to 30 minut. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.bikerbialystok.pl.

Tekst i foto: UM Białystok

facebook