Dodana: 10 listopad 2018 23:45

Zmodyfikowana: 11 listopad 2018 11:08

Pobiegną dla Niepodległej

Białystok uczci setną rocznicę odzyskania niepodległości Polski m.in. poprzez wielkie, sportowe wydarzenie – „Biegnę dla Niepodległej”. To będzie największy bieg niepodległości w Białymstoku. Organizatorem tej imprezy jest Fundacja Białystok Biega.

Ilustracja do artykułu marszałek.png

Wśród wielu wydarzeń, jakie odbędą się 11 listopada z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, jednym z największych będzie z pewnością przedsięwzięcie „Biegnę dla Niepodległej”. Do udziału w biegu głównym i sztafecie zgłosiło się już 1600 osób, w tym 86 gości zagranicznych (z Łotwy, Litwy, Białorusi, Ukrainy). Zawodnicy wystartują – odpowiednio do wydarzenia – z Alei J. Piłsudskiego. Pobiegną ulicami położonymi w centrum miasta, trasa będzie liczyła 10 km. Start o godz. 14.00.

 

– Wspólnie z Fundacją Białystok Biega udało się nam stworzyć w naszym mieście dobrą atmosferę dla miłośników biegania – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Dzięki temu ta forma aktywności cieszy się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców naszego miasta i regionu, a także gości z zagranicy. Tak jest i tym razem. Wierzymy, że będzie to wspaniałe przeżycie, zarówno dla zawodników, jak i kibiców.

 

Miasto wsparło organizację biegu kwotą 45 tys. zł. Całkowity koszt wydarzenia wynosi ponad 100 tys. zł.

 

źródło: UM Białystok

facebook