Dodana: 27 styczeń 2018 12:56

Zmodyfikowana: 27 styczeń 2018 12:56

Naprawa białostockiego muralu

Zniszczony kilka dni temu mural „Utkany wielokulturowością” – naprawiony. Zamiast swastyki znów widnieje na nim menora. W społecznej akcji, zorganizowanej w przeddzień Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, uczestniczyli białostoczanie, miejscy aktywiści, organizacje pozarządowe i prezydent miasta Tadeusz Truskolaski.

Ilustracja do artykułu 0x0 (3).jpg

W piątek (26 stycznia) o godz. 14 przy Al. J. Piłsudskiego 19/1 Tadeusz Truskolaski i mieszkańcy miasta spotkali się z przedstawicielami m.in. Fundacji Klamra, Stowarzyszenia 9/12, Normalnego Białegostoku, Towarzystwa Przyjaciół Kultury Żydowskiej. Podczas spotkania naprawiony wielokulturowy mural został uzupełniony o kolorowe odbicia dłoni uczestników akcji. Miasto wsparło finansowo akcję naprawy muralu.

– Białystok to miasto o tradycjach wielokulturowych, które zawsze będziemy pielęgnować – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Nie dajemy zgody na przejawy nienawiści, antysemityzmu i dyskryminacji w naszym mieście. Dziś demonstrujemy to wspólnie przy naprawionym muralu.

Przypominamy, że w tym roku Białystok obchodzi 75. rocznicę Powstania w Białostockim Getcie. Z tej okazji odbędzie się szereg wydarzeń pod wspólną nazwą „Białystok pamięta”. Obchody zostaną zainaugurowane już 5 lutego. Tego dnia w 1943 roku Niemcy rozpoczęli likwidację getta w Białymstoku. Kolejne uroczystości upamiętniające wydarzenia w getcie odbędą się w czerwcu i sierpniu.

Za: www.bialystok.pl 

facebook