Dodana: 29 listopad 2018 14:56

Zmodyfikowana: 29 listopad 2018 14:56

Mikołaj z Laponii odwiedzi Białystok

Już po raz szósty do Białegostoku przyjedzie najprawdziwszy Joulupukki – Mikołaj z Rovaniemi w Finlandii. Podczas jego odwiedzin (2 grudnia) rozbłysną światełka na miejskiej choince przy Rynku Kościuszki. Na mieszkańców czekają liczne atrakcje – muzyczne występy i wspólne śpiewanie kolęd.

Ilustracja do artykułu mikolaj-9.jpg

W niedzielę (2 grudnia) Mikołaj z Laponii (na zdjęciu w czasie ubiegłorocznej wizyty) przyjedzie do stolicy Podlasia i pojawi się na Rynku Kościuszki w Białymstoku.

– Wspólnie z Mikołajem włączymy lampki na miejskiej choince. Około godziny osiemnastej rozbłysną białostockie dekoracje. Zapraszam mieszkańców na to wydarzenie – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Od tego wieczoru będzie można oglądać miasto przystrojone w świąteczne ozdoby.

Pierwsze atrakcje na Rynku Kościuszki w Białymstoku rozpoczną się wcześniej, już o godz. 16.30. Przed białostocką publicznością wystąpią: zespół „Winnica”, Michał „Cira” Ciruk, chór studentów Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Białymstoku oraz Big Band Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku. Nie zabraknie wspólnego śpiewania kolęd. Mikołaj przyjedzie ok. godz. 18.00.

Na scenie pojawią się także dzieci – laureaci konkursu „Zadaj pytanie Mikołajowi”. Gość z dalekiej Laponii zaspokoi dziecięcą ciekawość odpowiadając na trzy pytania: www.pfrr.pl/mikolaj. Spotkanie będzie na żywo transmitowane na Facebooku (www.facebook.com/Wschodzacy.Bialystok) i zakończy się ok. godz. 19.00.

Mikołaj z Rovaniemi przyjedzie do Białegostoku na zaproszenie konsula honorowego Republiki Finlandii i zarazem prezesa Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego – Andrzeja Parafiniuka. Co roku wydarzenie organizowane jest pod nazwą „Przedsiębiorcy dzieciom”.

Tego dnia w Białymstoku odbędzie się także II Bieg Mikołajkowy. Start i meta będą zorganizowane w Parku Zwierzynieckim. W programie – bieg główny na dystansie 10 km oraz biegi dla dzieci (od godz. 10.30).

W trakcie swojej wizyty Mikołaj z Rovaniemi spotka się m.in. z podopiecznymi Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Porażeniem Mózgowym „Jasny Cel”, dziećmi będącymi pod opieką Fundacji im. Rodziny Czarneckich oraz dziećmi z wadami słuchu ze Stowarzyszenia „Decybelek”. Na spotkaniu nie zabraknie też wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Waldemara Kikolskiego w Białymstoku, jak i podopiecznych Podlaskiego Stowarzyszenia Sportowego Osób Niepełnosprawnych „Start”. Dzięki podlaskim przedsiębiorcom ponad 700 dzieci będzie mogło poznać Mikołaja i otrzymać od niego prezenty. Upominki zostaną wręczone w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

facebook