Dodana: 15 wrzesień 2018 20:34

Zmodyfikowana: 15 wrzesień 2018 20:35

Drużyna Pierścienia rusza do walki o Białystok – czyli kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta

Podczas sobotniej, 14 września konwencji Koalicja Obywatelska przedstawiła pełną drużynę kandydatów do Rady Miasta Białegostoku. Zbigniew Nikitorowicz, szef białostockich struktur Platformy Obywatelskiej porównał kandydatów do Drużyny Pierścienia ze słynnej trylogii Tolkiena.

Ilustracja do artykułu kandydaci KO do Rady Miasta Białegostoku (2).jpg

- Koalicja Obywatelska reprezentuje różne środowiska tak, że każdy z mieszkańców Białegostoku może z całą pewnością znaleźć kandydata, który mu będzie odpowiadał – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, również kandydujący z list KO.

- W Białymstoku udało się w Koalicji Obywatelskiej skupić 4 środowiska, oprócz Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, Komitet Truskolaskiego oraz środowisko prawosławnych czyli Forum Mniejszości Podlasia. Te wybory wymagają jedności, jednoczymy się, by walczyć o to, by samorząd pozostał w rękach obywateli, w rękach mieszkańców – wyjaśnił Robert Tyszkiewicz szef podlaskich struktur Platformy Obywatelskiej.

W drużynie znaleźli się znani samorządowcy i zupełnie nowe twarze, „odmłodzona” Platforma wsparta doświadczonymi samorządowcami, pracownicy naukowi jak prof. UwB Katarzyna Bagan, specjalista od prawa międzynarodowego czy prodziekan Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej Adam Musiuk, aktor Teatru Dramatycznego w Białymstoku Marek Tyszkiewicz,  czy zupełnie młodzi ludzie startujący po raz pierwszy Aleksandra Warzyńska – szefowa młodzieżówki PO, Łukasz Targoński, absolwent PB, również z PO oraz Joanna Misiuk, zarządzająca jednym z białostockich niepublicznych przedszkoli, czy prawniczka i była przewodnicząca Bractwa Młodzieży Prawosławnej diecezji białostocko-gdańskiej Ksenia Juchimowicz.  

A to cała lista kandydatów koalicji do Rady Miasta Białegostoku:

Okręg nr 1 (5 mandatów): 1. Truskolaski Tadeusz – KT, 2. Bagan-Kurluta Katarzyna – PO, 3. Kalinowski Tomasz – FMP, 4. Jachimczuk Krystyna – N, 5. Tarasewicz Ewa – PO, 6. Grzyb Rafał  - KT, 7. Maciej Garley – PO.

 

Okręg nr 2 (6 mandatów): 1. Chudzik Jowita – PO, 2. Moskwa Marcin – PO, 3. Musiuk Adam – FMP, 4. Szymczukiewicz Elżbieta – PO, 5. Kadłubowska Elżbieta  - KT, 6. Wojno Zbigniew- N, 7. Tomar Dawid – N, 8. Tyszkiewicz Marek – PO.

 

Okręg 3 (5 mandatów): 1. Prokorym Łukasz – PO, 2. Jamróz Katarzyna – N, 3. Nikiciuk Stefan – FMP, 4. Dobrowolska Anna – PO, 5. Zwierz Zbigniew – PO, 6. Markiewicz-Męczkowska Małgorzata – PO, 7. Wanczewski Szymon – PO.

 

Okręg nr 4 (5 mandatów): 1. Biernacki Maciej – PO, 2. Warzyńska Aleksandra – PO, 3. Juchimowicz Ksenia – FMP, 4. Masztalerz Karol – KT, 5. Kamińska Monika – KT, 6. Maleszewski Krzysztof – N, 7. Mucha Adam – PO.

 

Okręg nr 5 (7 mandatów): 1. Kisielewska-Martyniuk Katarzyna  - N, 2. Perkowski Andrzej – PO, 3. Misiuk Joanna – FMP, 4. Mielko Cezary – PO, 5. Grodzki Jarosław – KT, 6. Zamierowska Magdalena – PO, 7. Todorczuk Anna – N, 8. Brzozowski Jacek- KT, 9. Targoński Łukasz – PO.

 

W poniedziałek, 17 września Koalicja Obywatelska przedstawi listy kandydatów do Sejmiku Województwa Podlaskiego.

(oprac. at)

facebook