Dodana: 9 sierpień 2017 14:33

Zmodyfikowana: 9 sierpień 2017 14:33

Deskorolkowa rywalizacja w Białymstoku

Białystok będzie kolejnym eliminacyjnym przystankiem III Mistrzostw Polski w Deskorolce. Już w sobotę, 12 sierpnia w parku im. Jadwigi Dziekońskiej zaprezentują się najlepsi zawodnicy z całej Polski. To pierwsza tej rangi impreza w naszym mieście.

Ilustracja do artykułu 0x0 (3).jpg

Uczestnicy zawodów będą walczyć w trzech kategoriach: Open, Under 16 oraz Girls. Dodatkowo organizatorzy zapowiadają rywalizację w szczególnie widowiskowej kategorii – Best Trick. W puli nagród znalazło się 5 tysięcy złotych, nagrody rzeczowe oraz kolejne „Dzikie Karty” otwierające drogę do finału mistrzostw.

Początek rywalizacji zaplanowano na godz. 11.00 (eliminacje w kategorii Under 16). Finały rozpoczną się ok. godz. 14.00. Pokazy najlepszych deskorolkowych trików odbędą się o godz. 17.00, a rozdanie nagród – godzinę później. W przypadku niesprzyjającej pogody zawody zostaną przeniesione na niedzielę, 13 sierpnia.

Turniej finansowo wsparło Miasto Białystok.

– Jak zawsze staramy się być obecni z logo Wschodzącego Białegostoku wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego. Chętnie wspieramy tego typu inicjatywy – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Mam nadzieję, że mieszkańcy Białegostoku zechcą skorzystać z możliwości oglądania najlepszych zawodników tej dyscypliny. Zapraszam do kibicowania.

Organizatorem zawodów w Białymstoku jest Stowarzyszenie Ślizg – klub zrzeszony w ramach Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich, działający we współpracy z Komisją PZSW ds. Deskorolki (Polish Skate Federation). Decyzją PZSW stowarzyszenie uzyskało uprawnienia do organizacji imprezy sportowej z cyklu III Mistrzostw Polski w Deskorolce.

Jak dotąd odbyło się pięć eliminacyjnych przystanków mistrzostw: w Bełchatowie, Płocku, Olsztynie, Krakowie i Swarzędzu. Jazda na deskorolce zyskuje na znaczeniu – od 2020 roku ma zostać włączona do grona olimpijskich dyscyplin sportowych.

Za: www.bialystok.pl

facebook