Dodana: 4 listopad 2018 12:21

Zmodyfikowana: 4 listopad 2018 12:21

Budżet Obywatelski 2019 – potwierdź głos

Ponad połowa osób, które głosowały na projekty z Budżetu Obywatelskiego 2019 przez formularz elektroniczny, potwierdziła swój wybór. Można to zrobić tylko do 5 listopada. Zachęcamy do sprawdzania swoich skrzynek e-mailowych.

Ilustracja do artykułu bo bialystok.jpg

W poniedziałek (29 października) do właścicieli adresów e-mailowych podawanych podczas głosowania przez formularz internetowy – jest to ok. 11,6 tys. potwierdzonych głosów – wysłane zostały wiadomości z unikalnym linkiem prowadzącym do formularza głosowania. W formularzu należy ponownie potwierdzić swój wybór poprzez zaznaczenie projektów. Do tej pory zrobiło to 56% uprawionych do głosowania osób.

Mieszkańcy Białegostoku na potwierdzenie swojego wyboru mają czas do 5 listopada (do północy). Po zatwierdzeniu wyboru projektów link zostanie dezaktywowany.

Wyniki głosowania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego zostaną ogłoszone do 9 listopada. Głosy oddane z wykorzystaniem kart papierowych są już policzone.

Awaria internetowego systemu do głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego 2019 spowodowała, że nie zostały zarejestrowane wskazania projektów, na które swoje głosy oddali mieszkańcy. Zachowała się jednak lista adresów e-mailowych podawanych podczas głosowania. O tym, że aplikacja nie zadziałała poprawnie, okazało się dopiero w momencie otwarcia bazy z głosami oddanymi przez mieszkańców poprzez stronę internetową. Natychmiast po stwierdzeniu awarii wykonawca aplikacji podjął działania naprawcze.

Za: UM Białystok

facebook