Dodana: 6 luty 2018 14:47

Zmodyfikowana: 6 luty 2018 14:47

Bony na szkolenie. Druga tura zgłoszeń ruszy minutę po północy, w piątek 9 lutego

Od północy 9 lutego mieszkańcy Białegostoku oraz powiatów białostockiego i sokólskiego będą mogli ponownie ubiegać się o dofinansowanie nauki w ramach projektu „Bony na szkolenia”. W drugiej turze naboru zostanie przyjętych 500 zgłoszeń.

Ilustracja do artykułu 0x0 (2).jpg

O godzinie 0:01 w piątek, 9 lutego, ruszy druga tura przyjmowania wniosków online na stronie www.bonynaszkolenia.pl.

Osoby rozpoczynające swój udział w projekcie – składające wniosek – powinny wypełnić formularz rekrutacyjny i deklarację udziału zgodnie z instrukcjami na stronie www.bonynaszkolenia.pl .

Osoby, które 15 stycznia zostały już wstępnie zakwalifikowane do udziału w projekcie (tzn. wypełniły i wysłały online formularz rekrutacyjny oraz deklarację udziału) i będą wnioskować o kolejną formę wsparcia, powinny złożyć jedynie kolejny wniosek o przyznanie bonu.

Natomiast osoby, które 15 stycznia złożyły wniosek i są w trakcie procedowania, a w ramach wznowienia rekrutacji będą wnioskować o wsparcie w ramach innego poddziałania, powinny wypełnić formularz rekrutacyjny i deklarację udziału w projekcie.

 

W ramach programu dostępne są kursy języków obcych, szkolenia informatyczne, studia podyplomowe, kursy kompetencji ogólnych, kwalifikacyjne kursy zawodowe, kursy umiejętności zawodowych. Wsparcie otrzymają pełnoletni mieszkańcy miasta, powiatu białostockiego i sokólskiego, m.in. osoby pracujące, niepracujące, prowadzące działalność gospodarczą oraz studenci i absolwenci.

 

Unijną dotację na naukę otrzymać może ponad 4,7 tys. osób dorosłych z Białegostoku, powiatu białostockiego i sokólskiego. Ok. 2740 osób stanowić mogą białostoczanie. Dla Białegostoku przeznaczono ponad 24 mln 500 tys. zł. Z wsparcia będzie można skorzystać do 30 czerwca 2020 roku.

 

Zintegrowany projekt „Bony na szkolenia” jest realizowany przez powiat sokólski w partnerstwie z miastem Białystok, powiatem białostockim oraz Polskim Centrum Edukacji i Analiz Ordo.

źródło: UM Białystok
(oprac.ak)

facebook