Dodana: 12 wrzesień 2017 08:19

Zmodyfikowana: 12 wrzesień 2017 08:19

Białystok.10 mln zł do dyspozycji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018

17 projektów ogólnomiejskich i 26 osiedlowych zakwalifikowało się do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Do dyspozycji jest 10 mln zł. Głosowanie rozpocznie się 4 października 2017 r.

Ilustracja do artykułu 0x0.jpg

Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego wybrał 43 ze 104 zgłoszonych przez białostoczan projektów. Wśród nich jest 17 projektów ogólnomiejskich i 26 osiedlowych.
Wśród projektów osiedlowych najwięcej, bo aż cztery, dotyczą osiedla Wygoda.
Po dwa projekty zakwalifikowano do głosowania na takich osiedlach jak: Centrum, Wysoki Stoczek, Nowe Miasto, Bema. Wybrane projekty osiedlowe dotyczą w sumie 19 spośród istniejących w Białymstoku 28 osiedli.

 

Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego przeprowadził weryfikację wniosków pod względem formalnym oraz możliwości realizacji. Aż 14 projektów otrzymało negatywną weryfikację formalną i nie poddano ich dalszej ocenie.
Po analizie możliwości realizacji przeprowadzonej przez Zespół we współpracy z departamentami Urzędu Miejskiego i po konsultacji z projektodawcami odrzucono 45 zgłoszeń.

 

Głosowanie odbędzie się między 4 a 18 października 2017 r. Jedna osoba będzie mogła zagłosować na maksymalnie jeden projekt ogólnomiejski i maksymalnie dwa osiedlowe (z dowolnego osiedla Białegostoku).
Mieszkańcy będą mogli głosować w wyznaczonych punkach do głosowania lub przez internet. Wypełnioną kartę do głosowania będzie można oddać w następujących miejscach:

 

Kancelaria Ogólna Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 1,

Departament Obsługi Mieszkańców przy ul. J. K. Branickiego 3/5,

Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych przy ul. Świętojańskiej 22/1,

mobilny punkt konsultacyjny (rozkład będzie dostępny w październiku).

We wrześniu odbędzie się kampania promocyjna projektów zakwalifikowanych do głosowania. Zostanie przeprowadzona przez organizację pozarządową – Fundację Spe Salvi. Terminy i miejsca spotkań zostaną wkrótce opublikowane na stronie internetowej.

 

W niedzielę, 10 września, w Parku Planty odbędzie się Białostocki Festyn Obywatelski, podczas którego mieszkańcy Białegostoku będą mogli zapoznać się z projektami zakwalifikowanymi do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. W programie –koncert Macieja "Dziemiana" Dziemiańczuka, pokaz iluzjonisty, występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej, pokazy sportowe oraz bezpłatne atrakcje dla dzieci i dorosłych.

 

Budżet Obywatelski 2018 to już piąta edycja bezpośrednich konsultacji z mieszkańcami części wydatków z budżetu Miasta. W pierwszej edycji do dyspozycji białostoczan było 10 mln zł, w drugiej 12 mln zł, w trzeciej 20 mln zł, w czwartej 10 mln zł. W tym roku 7 mln zł przeznaczono na realizację projektów osiedlowych i 3 mln zł – projektów ogólnomiejskich. Projekty zakwalifikowane do realizacji poznamy do 31 października 2017 r.

 

ZOBACZ PROJEKTY ZAKWALIFIKOWANE DO PLEBISCYTU  

 

źródło: UM Białystok

oprac.ak

facebook