Dodana: 4 sierpień 2017 15:00

Zmodyfikowana: 4 sierpień 2017 15:00

Białystok. W centrum pojawiły się sprytne ławki wyposażone w panele słoneczne

Dokładnie jest ich pięć. Zainstalowane je na ul. Kilińskiego, Rynku Kościuszki, ul. Suraskiej (2 szt.) i przy BTL-u na ul. Kalinowskiego. Można na nich nie tylko odpocząć, ale naładować np. telefon. Przy niektórych ustawiono tez stojaki rowerowe. Sprytne ławki to projekt zrealizowany z Budżetu Obywatelskiego 2017. Pomysł uzyskał 400 głosów w plebiscycie

Ilustracja do artykułu 0x0 (8).jpg

Każda z ławek  wyposażona jest w co najmniej dwa porty USB do ładowania urządzeń elektronicznych oraz dwie stacje do ładowania bezprzewodowego. Umożliwiają ciągłe ładowanie urządzeń przez minimum dziesięć godzin dziennie. Trzy z postawionych ławek są też wyposażone w stojaki dla rowerów.

 

– W nielicznych polskich miastach ławki solarne już są w użyciu. Zainteresowanie nimi wciąż rośnie. Dlatego również w Białymstoku stanęło pięć takich sprytnych ławek – mówi Adam Poliński, zastępca prezydenta Białegostoku.

 

Ławki zostały wykonane z dębowych desek i stalowych profili. Zostaną opatrzone tabliczkami informującymi o ich wykonaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017.

 

źródło:UM Białystok
oprac.ak

facebook