Dodana: 9 październik 2017 15:53

Zmodyfikowana: 9 październik 2017 15:55

Białystok. Remont wiaduktu na Wasilkowskiej. Będą utrudnienia w ruchu

Remont wiaduktu rozpoczyna się we wtorek, 10 października. Inwestycja będzie realizowana w trzech etapach. Na początek zamknięty zostanie prawy pas ruchu (dla jadących w kierunku centrum) na ul. Wasilkowskiej. W pobliżu prowadzonych robót będą również zablokowane chodniki dla pieszych.

Ilustracja do artykułu wasilkowska.jpg

W związku z remontem wiaduktu w rejonie ul. Wasilkowskiej, H. Sienkiewicza, Poleskiej oraz Towarowej wystąpią następujące utrudnienia polegające na wyłączeniu fragmentu jezdni:

 - prawego pasa ruchu na ul. Wasilkowskiej w terminie od 10 października do 31 października (utrudnienia dotyczą podróżujących w kierunku centrum) – etap I,

 - prawego pasa ruchu na ul. Wasilkowskiej w terminie od 31 października do 20 listopada (utrudnienia dotyczą podróżujących w kierunku Trasy Generalskiej) – etap II,

- dwóch środkowych pasów ruchu na ul. Wasilkowskiej w terminie od 20 listopada do 02 grudnia (utrudnienia dotyczą obu kierunków, tj. podróżujących do centrum, jak i w kierunku Trasy Generalskiej) – III etap.

W trakcie prac związanych z realizacją etapu I i II dodatkowo wystąpią utrudnienia związane z ruchem pieszych. Utrudnienia polegać będą na wyłączeniu z eksploatacji chodników w pobliżu prowadzonych robót.

 

W ramach prowadzonych prac przewiduje się także utrudnienia w ruchu na ul. Poleskiej i ul. Towarowej. Utrudnienia dotyczyć będą podróżujących w kierunku ul. Piastowskiej i polegać będą na wyłączeniu z ruchu fragmentu pasa ruchu (pas przeznaczony do skrętu w prawo). Ruch pieszy odbywać się będzie poprzez wyłączony fragment jezdni. Planowany termin realizacji przedmiotowych robót (od 16 października do 31 listopada).

źródło: Zarząd Dróg Miejskich w Białymstoku

oprac.ak

fot.Google Street View

facebook