Dodana: 15 październik 2018 15:49

Zmodyfikowana: 15 październik 2018 15:49

Białystok. Ostatnie dni głosowania – Budżet Obywatelski

Ponad 7,5 tys. białostoczan już wzięło udział w elektronicznym głosowaniu na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2019. Do wyboru jest ponad 90 pomysłów. Głosy można oddawać przez internet oraz w specjalnych punktach jeszcze tylko do środy (17 października).

Ilustracja do artykułu 0x0.jpg

Od 3 października trwa głosowanie na 93 projekty (16 ogólnomiejskich, 36 osiedlowych, 33 oświatowe i 8 zielonego budżetu). Elektroniczna karta do głosowania znajduje się na stronie www.bialystok.pl/survey/budget2019. Wypełniło ją kilka tysięcy osób, nie wszyscy głosujący potwierdzili jednak swój wybór klikając w link aktywacyjny otrzymany na e-maila. Warto pamiętać, że tylko głosy potwierdzone zostaną uznane za ważne.

Mieszkańcy głosują nie tylko przez internet, ale także w punktach do głosowania. Wypełnioną kartę można oddać w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 1, Departamencie Obsługi Mieszkańców przy ul. J. K. Branickiego 3/5, Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3 i mobilnym punkcie – autobusie.

W budynkach urzędu przy ul. Słonimskiej i J. K. Branickiego można zagłosować dziś (15 października) do godz. 17.00 i w dniach (16-17 października) w godz. 7.30-15.30. W Centrum Aktywności Społecznej w godz. 8.00-20.00. Mobilny autobus (w godz. 10.00-18.00) można będzie jeszcze znaleźć 17 października na przystanku Al. J. Piłsudskiego/rzeka Biała.

Głosować mogą mieszkańcy Białegostoku (od 13 roku życia za zgodą opiekuna prawnego). Zagłosować można tylko jeden raz – wypełniając kartę papierową lub elektroniczną. Jedna osoba może poprzeć maksymalnie 4 projekty z dowolnej kategorii. Głosy można oddawać w punktach konsultacyjnych lub przez internet.

– W szóstej edycji Budżetu Obywatelskiego do dyspozycji mieszkańców jest dziesięć milionów złotych. Posłużą do realizacji tych zadań, które otrzymają największe poparcie – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Dlatego zachęcam do obywatelskiej aktywności, do głosowania na projekty najbardziej potrzebne naszemu społeczeństwu.

Budżet Obywatelski to proces, w którym mieszkańcy współdecydują o przeznaczeniu części pieniędzy z budżetu Miasta. Wykazy projektów poddanych pod tegoroczne głosowanie znajdują się na stronie www.cas.bialystok.pl.

za: UM Białystok

facebook