Dodana: 20 wrzesień 2017 09:03

Zmodyfikowana: 20 wrzesień 2017 11:27

Białystok. Nowy Dworzec PKS coraz bliżej

Prawdopodobnie już pod koniec listopada zostanie oddany do użytku nowy Dworzec PKS w Białymstoku. Prace przy budowie idą pełną parą. Od sierpnia autobusy odjeżdżają z nowych stanowisk. Teraz czas na budynek dworcowy.

Ilustracja do artykułu P1300775.jpg

Część dworcowa, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powinnna  zostać ukończona pod koniec października, ale nie oznacza to że z dworca będą mogli korzystać podróżni i administracja PKS Nova.
- To będzie możliwe dopiero po uzyskaniu zgody na użytkowanie. Mam nadzieję, że te procedury zakończą się szybko - podkreśla prezes PKS Nova Cezary Sieradzki - Otwarcie jest zaplanowane na koniec listopada, tym bardziej, że administracja PKS Nova do końca listopada musi opuścić budynek przy Fabrycznej 1.
W budynku dworcowym na dole będą kasy i poczekalnia, na górze częśc administracyjna. Teraz podróżni korzystają z dworca tymczasowego, ale do ich dyspozycji jeszcze w sierpniu oddano część peronów autobusowych. Pozostałe stanowiska zostana uruchomione po zakończeniu budowy - łącznie na dworcu będzie pięć peronów - na każdym po trzy stanowiska autobusowe. 
Jak informował nas Cezary Sieradzki, w planach jest uruchomienie jeszcze trzech stanowisk poza peronami, tuż przy bryle budynku.
- W tych miejscach realizowane byłyby tylko przyjazdy autobusów.


Na marzec 2018 zaplanowano zakończenie całej  inwestycji - na części terenu staną dwie nieduże galerie handlowe i parking. 

Jeszcze w budowie

A tak będzie już niedługozobacz też: Dworzec PKS Białystok. W końcu ruszy budowa

ak
fot.Wojciech Oksztol

facebook