Dodana: 8 sierpień 2017 08:35

Zmodyfikowana: 8 sierpień 2017 08:35

Bezpieczny Białystok

Białystok uplasował się na drugim miejscu w zestawieniu najbezpieczniejszych miast w Polsce. Jest jednym z liderów najnowszego rankingu bezpieczeństwa polskich miast Home Broker.

Ilustracja do artykułu IMG_6809.JPG

Analitycy oparli swoje zestawienie o statystyki Komendy Głównej Policji. Porównali oni ile popełnionych w 2016 roku przestępstw przypada na każdy tysiąc mieszkańców. Przeanalizowano siedemnaście polskich miejscowości. W pierwszej trójce rankingu znalazły się: Rzeszów, Białystok i Radom.

W ubiegłym roku w stolicy Podlaskiego doszło do ok. 5,1 tys. przestępstw. Oznacza to ok. 17 przestępstw na tysiąc mieszkańców. Biorąc pod uwagę ostatnie trzy lata liczba przestępstw spadła o 25%. Wykrywalność wynosi 64%. Mieszkańcy mogą czuć się bezpieczniej.

Wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców mają różne czynniki, m.in. ocena pracy policji czy polityka Miasta. Białystok dba o monitoring, dofinansowuje policyjne patrole. W ostatnich latach dzięki wsparciu finansowemu Miasta funkcjonariusze otrzymali nowoczesne radiowozy. Dzięki nim mogą szybciej reagować na zgłoszenia i dojeżdżać na interwencje.

– Wszystkie działania w Białymstoku są podejmowane kompleksowo i systematycznie. Realizujemy programy prewencyjne, organizujemy akcje i imprezy profilaktyczne skierowane do mieszkańców – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Dodatkowe patrole policyjne, nowoczesny sprzęt i wyposażenie, kampanie informacyjne – wszystko to sprawia, że Białystok to spokojne, bezpieczne miasto. W następnych latach będziemy kontynuować nasze działania, które przynoszą pozytywne efekty.

Z raportu wynika, że liczba przestępstw w największych polskich miastach od 2013 roku spadła o 27%. Więcej informacji znajduje się na stronie.

za: UM Białystok

Pliki do pobrania

facebook