Dodana: 5 listopad 2018 12:30

Zmodyfikowana: 5 listopad 2018 12:30

Akcja Czytaj PL w Białymstoku

2 listopada rozpoczęła się jedna z największych na świecie akcji promujących czytelnictwo w Białymstoku i pięciuset innych miejscach w Polsce. Z bezpłatnych wypożyczalni e-booków i audiobooków można skorzystać m.in. w miejskich autobusach, jednostkach kultury, urzędach i uczelniach.

Ilustracja do artykułu 0x0 (2).jpg

W tym roku po raz pierwszy akcji Czytaj PL towarzyszy inicjatywa „Upoluj swoją książkę”. Dzięki niej w promocję czytania angażują się uczniowie, a plakaty dające dostęp do książek pojawiły się w tysiącu szkół średnich, w Białymstoku plakaty są rozwieszone w 160 miejscach. W tym przedsięwzięciu biorą udział ambasadorzy – tysiąc nauczycieli i tysiąc uczniów, którzy zachęcają młodzież do czytania.

Wszyscy chętni do udziału w akcji Czytaj PL mają łatwy dostęp do e-booków i audiobooków dzięki kodom QR, aplikacjom na smartfonach i tabletach. Ponadto każdy uczestnik akcji może zaprosić do udziału kolejne 5 osób. Promocja czytelnictwa Czytaj PL potrwa do końca listopada.

W ramach akcji można przeczytać 12 książek, m.in. „Opowiadania bizarne” Olgi Tokarczuk, „Cienie” Wojciecha Chmielarza, „Hashtag” Remigiusza Mroza, „Polowanie na Escobara” Marka Bowdena czy „Zwiadowcy. Księga 1. Ruiny Gorlanu” Johna Flanagana.

Akcja Czytaj PL jest w tym roku organizowana po raz szósty przez Miasto Kraków, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO (Krakowskie Biuro Festiwalowe) i platformę Woblink.com. Partnerem strategicznym akcji jest Instytut Książki. Wśród miast partnerskich są m.in. Białystok, Gdynia, Lublin, Poznań, Toruń i Wrocław. Natomiast inne Miasta Literatury UNESCO biorące udział w projekcie to Dublin, Nottingham, Praga, Reykjavik.

Więcej informacji o Czytaj PL, np. lokalizator darmowych wypożyczalni e-booków i audiobooków, można znaleźć na stronie www.czytajPL.pl.

za: bialystok.pl

facebook