Dodana: 29 listopad 2018 08:22

Zmodyfikowana: 29 listopad 2018 08:22

8 grudnia zwiedzaj ZUOK w Białymstoku i odbierz kalendarz Nasz Białystok jest Eko

Dzień Otwarty w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku odbędzie się 8 grudnia 2018 r. Mieszkańcy mogą już od dziś zarezerwować miejsce w wycieczce za pośrednictwem naszej strony internetowej i zobaczyć jak dzięki spalaniu odpadów produkowana jest energia elektryczna i ciepło systemowe, które trafia do mieszkańców miasta.

Ilustracja do artykułu odpady dzien otwarty.jpg

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku to jedna z pierwszych spalarni tego typu w Polsce. Dzięki termicznemu przekształcaniu odpadów, produkowana jest tu energia elektryczna i cieplna, z której korzystają mieszkańcy Białegostoku. 

ODBIERZ KALENDARZ NA 2019 ROK PODCZAS DNIA OTWARTEGO 

W sobotę 8 grudnia będzie można poznać zasady funkcjonowania spalarni włącznie z obejrzeniem:

- sterowni, z której kontrolowane są wszystkie parametry pracy zakładu,

- bunkra na odpady

- kotła, w którym spalane są odpady.

Wszyscy zwiedzający ZUOK w tym dniu otrzymają kalendarz Nasz Białystok jest Eko na 2019 rok. Liczba miejsc jest ograniczona. Warto więc zarejestrować się jak najszybciej.

GODZINY ZWIEDZANIA

8 grudnia zwiedzanie odbywać się będzie w godzinach: 10.00 i 11.30.

Aby wziąć udział w zwiedzaniu spalarni, należy przesłać zgłoszenie za pomocą formularza internetowego znajdującego się poniżej. Przed przesłaniem zgłoszenia należy zapoznać się z zasadami obowiązującymi na terenie ZUOK Białystok (w załącznikach na dole strony).

Zapisy trwają do 7 grudnia (piątek) do godz. 12.00 lub do wyczerpania się miejsc.

Więcej informacji oraz zapisy na stronie: http://odpady.lech.net.pl/pl/aktualnosci/8-grudnia-dzien-otwarty-w-zuok-bialystok-zwiedzaj-spalarnie-i-odbierz-kalendarz.html

facebook