Dodana: 31 grudzień 2018 09:15

Zmodyfikowana: 31 grudzień 2018 09:15

Sylwester pod chmurką w największych miastach regionu

Białostoczanie tradycyjnie przywitają Nowy Rok na Rynku Kościuszki. W Suwałkach sylwester pod gwiazdami odbędzie się na Placu Marii Konopnickiej. Natomiast łomżanie będą bawić się na Starym Rynku. Zobaczmy, jak Nowy Rok powitają mieszkańcy największych miast regionu.

Ilustracja do artykułu fireworks-3816694_960_720.jpg

Białystok

Białostoczanie powitają Nowy Rok na miejskiej zabawie sylwestrowej, która tradycyjnie odbędzie się na Rynku Kościuszki. Tym razem gwiazdą wieczoru będzie zespół De Mono. Mieszkańcy będą mogli też obejrzeć widowiskowy pokaz laserowy.

Sylwestrowa zabawa przed Ratuszem rozpocznie się o godz. 21.30. Jako pierwszy wystąpi MegaBand – jeden z najlepszych polskich zespołów coverowych. Z zespołem gościnnie wystąpi białostocki raper Michał „Cira” Ciruk. Później, o godz. 22.45, na scenie pojawi się gwiazda wieczoru – zespół De Mono, którego liderem jest charyzmatyczny wokalista Andrzej Krzywy.

O północy, zgodnie z tradycją, prezydent Białegostoku złoży mieszkańcom życzenia noworoczne. Chwilę później będzie można obejrzeć pokaz laserów. Dalszą część sylwestrowej nocy wypełni popularny zespół Live Orkiestra. Impreza zakończy się o godz. 1.30.


Suwałki 

Gdzie powitać Nowy Rok w Suwałkach? Najlepiej w Parku Konstytucji 3 Maja. W szampański nastrój wprowadzi suwalczan gwiazdą wieczoru będzie zespół Jorrgus. To zespół wokalno-taneczny wykonujący takie przeboje, jak "Malowana lala", 'Piękna nieznajoma", czy "Ja chcę mieć żonę".


Łomża 

Już po raz kolejny mieszkańcy Łomży będą mogli podczas wspólnej imprezy na Starym Rynku pożegnać stary i powitać nowy rok. Tym razem wystąpią Czadoman, Future Folk, a także lokalni zwycięzcy konkursu sylwestrowego: Arek i Renata oraz zespół Joint.

Tegoroczna Łomżyńska Noc Sylwestrowa rozpocznie się o godz. 22:00 od występu zwycięzców konkursu sylwestrowego, adresowanego do mieszkańców Łomży i ziemi łomżyńskiej. Publiczność rozgrzeją więc Arek i Renata oraz zespół Joint.

Około godz. 23:00 na scenie pojawi się grupa Future Folk. W jej skład wchodzą: Stanisław Karpiel-Bułecka, Szymon Chyc-Magdzin oraz Matt Kowalsky. Zespół prezentuje nowoczesną wizję muzyki „spod samiuśkich Tatr”, gdzie między tradycyjne góralskie instrumenty i melodie włożyli mnóstwo świdrującej zmysły elektroniki. Future Folk został artystą „trendy” podczas Sopot TOPtrendy Festiwal 2014, a ich piosenka „Malinowa dziewczyno” zdobyła największą liczbę głosów w głosowaniu sms-owym widzów.

O północy łomżyńskie niebo rozświetli pokaz sztucznych ogni. Następnie na scenie zaprezentuje się Paweł Dudek, czyli Czadoman. Jest to wokalista prezentujący muzykę z pogranicza gatunków disco polo i dance. Jego utwory mają milionowe wyświetlenia na youtube, a teledysk do piosenki „Ruda tańczy jak szalona” został wyróżniony podczas pierwszej edycji festiwalu muzycznego Polsat SuperHit Festiwal w 2015 roku.

Zakończenie Łomżyńskiej Nocy Sylwestrowej planowane jest kilka minut po godz. 1:00 w nocy.oprac.ak
fot.pixabay

facebook