Dodana: 13 czerwiec 2018 09:05

Zmodyfikowana: 13 czerwiec 2018 09:05

Rekordowa suma zebrana podczas Pól Nadziei pomoże w opiece nad Podopiecznymi Fundacji Pomóż Im

Tego jeszcze nie było! Dokładnie 258 331,47 zł – taką kwotę udało się zebrać podczas ostatniej edycji kampanii społecznej „Pola Nadziei”, którą od ośmiu lat w naszym regionie organizuje Fundacja „Pomóż Im”. To absolutny rekord! Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc nieuleczalnie chorym maluchom, które przebywają w Białostockim Hospicjum dla Dzieci. We wtorek – 12 czerwca – odbyło się podsumowanie kilkumiesięcznej pracy przeszło 1260 wolontariuszy, a także uczniów i nauczycieli ze 161 podlaskich szkół i przedszkoli.

Ilustracja do artykułu pola nadziei.jpg

Wszystko jak zawsze zaczęło się jesienią. Przez cały październik firmy, urzędy, instytucje państwowe, a przede wszystkim szkoły zdecydowały się na posadzenie cebulek żonkili, które kwitnąc wiosną tworzą żonkilowe pola, mające w symboliczny sposób zwrócić uwagę na problemy i los osób nieuleczalnie chorych i niepełnosprawnych. 

Podsumowanie odbyło się w "Spodkach" Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury. Tam honorowe tytuły odebrali „Siewcy Nadziei”. 

- Brakuje mi słów, aby wyrazić podziękowania. Tak ogromna kwota była naprawdę wielkim zaskoczeniem. Ale to wszystko dzięki wam – mówił do uczestników tegorocznej kampanii Arnold Sobolewski, prezes Fundacji „Pomóż Im”. -  Chcę podkreślić, że to co robicie jest niezwykle ważne. Bez was i waszej pomocy, waszych cennych i potrzebnych działań, to co robimy, byłoby w zasadzie niemożliwe. Szczególne podziękowania należą się też pracownikom Fundacji, bez których zaangażowania wiele spośród realizowanych przez nas przedsięwzięć po prostu nie doszłoby do skutku. Dziękuję za ogrom ich pracy i wysiłek. 

W ramach Kampanii „Pola Nadziei” przeprowadzono 117 lekcji edukacyjnych, w których uczestniczyło 1700 osób. Już po raz drugi zorganizowano dwa oddzielne kursy wolontariatu -  w Łomży i Białymstoku, w których uczestniczyło w sumie 191 osób. 

Tym razem, wcześniej niż zwykle, bo z początkiem marca wystartowały żonkilowe kwesty. 

- Naszych wolontariuszy można było spotkać w 72 parafiach katolickich i 24 prawosławnych. W tym roku aż 161 instytucji wspierało nasze działania. Były to szkoły, przedszkola, stowarzyszenia, ośrodki i domy kultury, bursy, internaty. Do akcji włączyli się pracownicy hipermarketu Auchan i dziennikarze z Polskiego Radia Białystok oraz Telewizji Białystok. Główna kwesta tradycyjnie już odbyła się w maju. W sumie we wszystkich zbiórkach wzięło udział 1260 wolontariuszy – mówiła Krystyna Skrzycka z Fundacji „Pomóż Im”. 

Podczas uroczystego podsumowania wręczono specjalne wyróżnienia – Ordery Nadziei - przyznawane najbardziej aktywnym podmiotom: Szkole Podstawowej w Gródku, XIV Liceum Ogólnokształcącemu w Białymstoku, Szkole Podstawowej nr 6 w Białymstoku, Salezjańskiemu Ośrodkowi Wychowawczemu w Różanymstoku i przedszkolu Europrymusek w Białymstoku. 

Tytuł Siewcy Nadziei odebrali natomiast przedstawiciele Zespołu Szkół w Kobylinie Borzymach, Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku i Przedszkola Miejskiego nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem. Odznaczenie Super Siewca trafiło do Bursy Szkolnej nr 3 w Łomży i Zespołu Szkół w Jaświłach. 

Za pieniądze zebrane podczas tegorocznej kampanii Fundacja „Pomóż Im” planuje między innymi zakupić dodatkowy sprzęt medyczny, który pomoże w opiece nad dzielnymi maluchami. Część zebranych pieniędzy zostanie przeznaczona na planowaną budowę Domu Opieki Wyręczającej dla Podopiecznych Fundacji. 

W dorocznym podsumowaniu udział wzięło ponad sto osób. Na wszystkich czekała wyjątkowa, słodka niespodzianka - lody z Wytwórni Lodów Polskich "u Lodziarzy", a spotkanie uświetnił występ iluzjonisty Łukasza Granta oraz utalentowanych wokalistek ze Szkoły Dźwięków VOC.

facebook