Dodana: 20 listopad 2018 15:10

Zmodyfikowana: 20 listopad 2018 15:10

Premiera aplikacji "Senior Alert"

To narzędzie ma ułatwiać odnajdywanie zaginionych starszych osób. Jest bezpłatne i dostępne dla wszystkich. Inauguracja nowej aplikacji na telefon „Senior Alert” miała miejsce w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim podczas konferencji poświęconej bezpieczeństwu ludzi starszych „Bezpieczny Senior – Świadomy Senior”.

Ilustracja do artykułu b8e89c4b5e.jpg

Aplikacja mobilna Senior Alert jest pierwszym tego typu rozwiązaniem skierowanym do pomocy w poszukiwaniach osób starszych. Senior Alert to aplikacja na telefon, która rozsyła informacje o zaginionych seniorach.

W systemie umieszczane są informacje o zaginionych seniorach, które Grupa Nadzieja otrzymuje od komendy Policji, która jest odpowiedzialna za prowadzenie poszukiwań. Uruchomienie systemu następuje zatem na wniosek Policji. Stowarzyszenie Nadzieja wprowadza te dane do systemu, a następnie informuje wszystkie podmioty i osoby prywatne, które zgłosiły swoją chęć pomocy, o zaginięciu. Informację można uzyskać w formie komunikatu w specjalnej aplikacji lub na pocztę mailową. Aplikacja Senior Alert jest do pobrania w Sklepie Google Play!

 

źródło: Grupa Ratownicza Nadzieja
oprac.ak

facebook