Dodana: 21 luty 2019 15:18

Zmodyfikowana: 21 luty 2019 15:18

Nagrody dla Liderów Dostępności

Obiekty i przestrzenie najlepiej dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w Polsce będą wybierane już po raz czwarty. Zgłoszenia do konkursu „Lider Dostępności” przyjmowane są do 25 marca br.

Ilustracja do artykułu logo-lider-dostepnosci krótkie.png

Walka o dostępność budynków i przestrzeni dla osób z niepełnosprawnościami jest jednym z głównych celów Integracji od początku jej istnienia. Od czterech lat jego realizacji służy również „Lider Dostępności”– konkurs, którego pomysłodawcą był śp. Piotr Pawłowski. Założyciel i wieloletni prezes Integracji często podkreślał, że ideą konkursu jest „docenienie tych, którzy marzenia o przestrzeni uwzględniającej potrzeby wszystkich użytkowników przekuli w rzeczywistość”.

Wśród wyróżnionych w dotychczasowych trzech edycjach Konkursu znalazły się m.in. miasta Gdynia, Katowice i Poznań, Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, Szpilkostrada we Wrocławiu, Plac miejski z targowiskiem i Ratuszem w Siechnicach, Plac Europejski w Warszawie oraz Grupa Skanska.

Zwycięzców wspólnego konkursu Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji i Towarzystwa Urbanistów Polskich poznamy w maju, podczas uroczystej gali w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Jest ona organizowana z okazji Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, przypadającego 5 maja.

Wnioski konkursowe mogą nadsyłać dokonywać zarówno twórcy, jak i użytkownicy przestrzeni.

Szczegóły na stronie http://www.integracja.org/lider-dostepnosci/.

Źródło: Organizator, opr. sm

 

***

Integrację tworzą organizacje pożytku publicznego: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Fundacja Integracja. Od 25 lat działa na rzecz wyrównywania społecznych szans osób z niepełnosprawnościami, kształtowania świadomości obywatelskiej oraz integracji społecznej.

 

facebook