Dodana: 7 sierpień 2017 10:53

Zmodyfikowana: 7 sierpień 2017 10:53

Młodzi augustowianie z ,,Przystani” na wakacjach w Trójmieście

Lepszego początku wakacji podopieczni ze Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci ,,Przystań” w Augustowie nie mogli sobie wymarzyć. Na początku lipca 30 dzieci ze świetlicy środowiskowej wzięło udział w projekcie dofinansowanym przez Gminę Miasto Augustów, w ramach którego zorganizowano wycieczkę do Trójmiasta.

Ilustracja do artykułu dzieci ze świetlicy na wyciecze, fot.Przystań1.jpg

Dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miasta Augustowa dzieci z ,,Przystani” pojechały na czterodniową wycieczkę do Gdańska, Gdyni, Sopotu i Malborka. Wychowankowie mieli zapewnione całodzienne wyżywienie, czekało ich również mnóstwo niesamowitych i niezapomnianych atrakcji. Oto tylko kilka z nich: spacer śladami historii czyli po półwyspie w Gdańsku –  Westerplatte – symbolicznym miejscu rozpoczęcia II wojny światowej, zwiedzanie Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego zlokalizowanego w Oliwie,  wizyta w Centrum Nauki Experyment i Muzeum Marynarki Wojennej – ORP ,,Błyskawica” w Gdyni czy wyprawa do Zamku Krzyżackiego w Malborku. Podopieczni w żadnym wypadku na nudę narzekać nie mogli, zwłaszcza, że czas wolny również był mądrze zaplanowany. Dzieci mogły rozwijać swoje zdolności i zainteresowania, uczestnicząc w licznych zawodach sportowych i integracyjnych.

Po powrocie do Augustowa, dzieci do 21 lipca 2017 r. brały udział w zajęciach sportowych, profilaktycznych, kulinarnych, tanecznych, wodnych zorganizowanych w ramach projektu i prowadzonych przez wychowawców oraz wolontariuszy. Wyjście do kina i kręgielni było również świetną formą aktywnego wykorzystania czasu wolnego. Dzieci miały także zaszczyt i przyjemność gościć burmistrza Augustowa Wojciecha Walulika, który wziął udział w degustacji przygotowanych przez wychowanków potraw i odpowiadał na niezliczone pytania małych mądralińskich.

Kilkudniowa wycieczka i bogaty program zajęć w Augustowie z pewnością wywarły ogromny wpływ edukacyjny i dydaktyczny na młodych uczestników. Skrzętnie zaplanowany i wykorzystany czas niewątpliwie przyczynił się do lepszego poznania nie tylko najbliższej okolicy, ale także jednych z najważniejszych historycznie i kulturowo miejsc w Polsce.

Społeczna Organizacja Przyjaciół Dzieci ,,Przystań” mieści się przy ul. Tytoniowej 5 w Augustowie. Jest organizacją pozarządową istniejącą od 1992 r. Wszystkie przedsięwzięcia skierowane do dzieci i młodzieży prowadzi dzięki ofiarności mieszkańców, przedsiębiorców i instytucji publicznych z terenu Augustowa.

 

facebook