Dodana: 23 luty 2019 12:36

Zmodyfikowana: 23 luty 2019 12:36

Od marca egzaminy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego także późnym popołudniem

Krótsze kolejki, egzaminy praktyczne późnym popołudniem i pracujące soboty – Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku zapowiada zmiany.

Ilustracja do artykułu x538x0.jpg.pagespeed.ic.xBy6Agx4zj.jpg

Jak poinformował dyrektor WORD Przemysław Sarosiek, od 1 marca, od poniedziałku do piątku zostanie wydłużony czas, w którym będą przeprowadzane egzaminy dla kandydatów.
-  Czas ten ulegnie wydłużenia na późne godziny popołudniowe oraz wieczorne, tak aby osoby chętne do zdawania egzaminów miały możliwość poddania się egzaminom po zakończeniu pracy lub zajęć w szkole i na studiach.
Nowe godziny, w których na terenie WORD Białystok będzie można odbyć egzamin praktyczny to 7.30 – 19.30.

Od 9 marca ośrodek będzie czynny także w soboty
Egzaminy teoretyczne i praktyczne będą mogły być zdawane w każdą sobotę w godzinach od  8.00 do 16.00. Rozważane są też możliwości wydłużenia czasu egzaminowania na terenie Filii w Bielsku Podlaskim.

Poprawka z egzaminu jeszcze tego samego dnia
Od marca będzie też możliwość zdawania egzaminu poprawkowego jeszcze tego samego dnia.
 - W każdy roboczy dzień planowane jest otwarcie dodatkowych terminów dla osób, które mimo negatywnego wyniku egzaminu czują się na siłach, aby jeszcze tego samego dnia (lub dnia następnego) są gotowe do ponownej próby – informuje dyrektor WORD.

WORD planuje też uruchomienie egzaminów praktycznych w języku angielskim oraz niemieckim dla osób, które są zainteresowane ich składaniem w tym języku.

Spotkania szkoleniowców i kampania społeczna skierowana do dzieci
Ponadto w marcu zaplanowano spotkanie przedstawicieli ośrodków szkolenia kierowców  z egzaminatorami i kierownictwem WORD w Białymstoku, aby podyskutować o sposobach na dostosowanie szkoleń do wymagań egzaminu państwowego na prawo jazdy różnych kategorii.
 - Chcemy aby właściciele OSK, instruktorzy i egzaminatorzy mogli porozmawiać ze sobą o najczęstszych błędach osób ubiegających się o prawo jazdy i wspólnie zastanowili się jak udoskonalić program szkolenia i bezpieczeństwo ruchu drogowego – mówił Przemysław Sarosiek.

WORD w Białymstoku planuje również wiosną tego roku rozpoczęcie kampanii społecznej skierowanej głównie dla dzieci z klas I-III, które zaczynają samodzielnie uczęszczać do szkół podstawowych, które zakładają prezentację multimedialne, filmy szkoleniowe oraz praktyczne zajęcia w ruchu drogowym.
 - Otrzymaliśmy zapewnienie policji, że włączy się do akcji. Dlatego już teraz gorąco zachęcamy wszystkie szkoły podstawowe do zgłaszania zapotrzebowania na takie zajęcia – zachęca Przemysław Sarosiek.

źródło: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku
oprac.ak

 

facebook