Dodana: 5 listopad 2018 14:05

Zmodyfikowana: 5 listopad 2018 14:05

Dwie osoby nie żyją, siedem jest rannych - podlascy policjanci podsumowali akcję Znicz 2018

Podczas tegorocznej akcji ”Znicz” podlascy policjanci zatrzymali 43 pijanych kierowców. W tym czasie (od 31.10 do 4.11) na terenie województwa doszło do czterech wypadków drogowych, w których dwie osoby zginęły, a siedem zostało rannych.

Ilustracja do artykułu 74-141841.png

W środę, 31 października podlascy policjanci już po raz kolejny rozpoczęli na drogach naszego województwa akcję „znicz”. Działania, w które zaangażowanych było kilkuset policjantów każdej doby, zakończyły się późnym wieczorem, 4 listopada. W tym czasie funkcjonariusze na terenie całego województwa dbali o bezpieczeństwo i porządek, a w razie potrzeby służyli radą i pomocą. Policjanci prowadzili w tym czasie również akcje profilaktyczne propagując m.in. prawidłowe i bezpieczne zachowania wśród pieszych, rozdawali elementy odblaskowe namawiając do ich noszenia.  

Dzięki pracy policjantów ruch podczas świątecznego weekendu w rejonach cmentarzy odbywał się płynnie i bez większych utrudnień. Niestety, pomimo wielu apeli i ostrzeżeń, funkcjonariusze zatrzymali w tym czasie 43 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu.
Mundurowi w ciągu tych czterech dni odnotowali na terenie województwa cztery wypadki drogowe, w których dwie osoby zginęły, a siedem zostało rannych.

W całym kraju od 31 października do 4 listopada na polskich drogach doszło do 408 wypadków, w których zginęło 50 osób a 502 zostało ranne. Zatrzymano 1299 nietrzeźwych kierowców.Do najpoważniejszych zdarzeń doszło z powodu brawurowej jazdy kierowców i nadmiernej prędkości.

 

 

Źródło: www.podlaska.policja.gov.pl / www.policja.gov.pl  

oprac.ak

facebook