Dodana: 27 sierpień 2018 11:47

Zmodyfikowana: 27 sierpień 2018 11:47

Augustów na podium w plebiscycie na najpiękniej ukwiecone miasto w Polsce

22 sierpnia zakończył się plebiscyt Terra Flower Power na najpiękniej ukwiecone miasto w Polsce. Internauci oddali na Augustów imponującą liczbę 20 684 głosów, dzięki czemu gród nad Nettą uplasował się na trzecim miejscu.

Ilustracja do artykułu au.jpg

Plebiscyt Terra Flower Power organizowany po raz siódmy przez Terra Group miał na celu wyłonienie i nagrodzenie miast, które zachwycają dekoracjami kwiatowymi. O tytuł najpiękniej ukwieconego miasta walczyło 71 miejscowości. Głosowanie internetowe trwało od 1 do 22 sierpnia. Zwycięzcą plebiscytu zostało Świnoujście, a w czołówce znalazły się takie miasta, jak Września, Legnica, Ciechanów, Zielona Góra.

- Dziękujemy wszystkim internautom, którzy oddali swój głos na Augustów. Cieszę się, że nasze działania i pomysły w zakresie poprawy miejskiej przestrzeni są dostrzegane i spotykają się z pozytywnymi opiniami nie tylko mieszkańców miasta, ale również turystów odwiedzających nasz region - powiedziała Katarzyna Trochimowicz kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony środowiska UM Augustów.

Reprezentanci wszystkich miast z podium zostaną zaproszeni na uroczystą galę wręczenia nagród, a zwycięskie miasto zostanie przedstawione w magazynie Lider Biznesu.

za: UM w Augustowie

facebook