Dodana: 28 grudzień 2018 09:28

Zmodyfikowana: 28 grudzień 2018 10:24

100 paczek na 100-lecie odzyskania Niepodległości – fundacja Bajkowa Fabryka Nadziei przekazała paczki podlaskim dzieciakom

Prezenty trafiły w czwartek, 27 grudnia do podopiecznych podlaskich placówek opiekuńczo wychowawczych i pacjentów szpitala dziecięcego w Białymstoku. Przedsięwzięcie jest realizowane przez Fundację Bajkowa Fabryka Nadziei przy wsparciu samorządu województwa podlaskiego.

Ilustracja do artykułu 100 paczek na 100-lecie odzyskania Niepodległości-44.jpg

Paczki trafiły do dzieci z Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Bacikach Średnich, Domu Dziecka w Zambrowie i do pacjentów Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej UDSK w Białymstoku.

- W tym szczególnym okresie Bożego Narodzenia, powinniśmy pamiętać o tych, którzy z różnych przyczyn tych świąt nie spędzą w rodzinnym gronie. Pragniemy sprawić odrobinę radości dzieciom, które na co dzień borykają się z chorobą, oraz brakiem rodzinnego ciepła – podkreślali organizatorzy akcji.

Całość przedsięwzięcia została zrealizowana przy wsparciu Województwa Podlaskiego, przy osobistym zaangażowaniu Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego oraz Przewodniczącej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej Aleksandy Szczudło - radnej Sejmiku Województwa Podlaskiego, która również pomagała rozwozić paczki. 
- Bardzo się cieszę, że mogliśmy wspomóc tę inicjatywę - mówiła Aleksandra Szczudło - Mam nadzieję, że jako samorząd będziemy tego rodzaju akcje wspierać nie tylko w okresie świątecznym, ale także w ciągu całego roku.


To pierwsza tego typu akcja zorganizowana przez Fundację wspólnie z urzędem marszałkowskim. Do tej pory Bajkowa Fabryka Nadziei wspierała dzieci z oddziału onkologii na UDSK - w tym roku postanowiła dostarczyć radości dzieciakom z placówek opiekuńczych poza Białymstokiem.
- Liczymy na to, że wspólnie z urzędem marszałkowskim będziemy kontynuować tego typu przedsięwzięcia- podkreśla Jakub Fic, koordynator akcji z ramienia Fundacji.

 

 

 

oprac.ak
fot. Marcin Nawrocki 

 

 

facebook