Dodana: 15 maj 2018 10:51

Zmodyfikowana: 15 maj 2018 10:51

Sticky Pink Rzeźba, muzyka live i taniec w Noc Muzeów na Rynku

W Noc Muzeów (19 maja) o 21.30 na Rynku Kościuszki (przy Astorii) odbędzie się performance Michała Jackowskiego pod tytułem „Sticky Pink”. W jego centrum znajdzie się spektakularna rzeźba-instalacja arty-sty. Będzie jej towarzyszył spektakl z udziałem tancerzy, muzyki elektronicznej live i świateł. To historia o relacjach międzyludzkich, pomiędzy które wkrada się sztuczność, plastik, komercja. Czy jesteśmy gotowi, by naprawdę spotkać się z drugim człowiekiem? Czy stać nas na szczerość w relacjach? Czy umiemy spojrzeć sobie nawzajem w oczy bez strachu?

Ilustracja do artykułu sticky ping comming soon.jpg

Przed spektaklem, o 20:00, w Muzeum Alfonsa Karnego odbędzie się wernisaż wystawy Michała Jackowskiego "Antique Games”. Z białostockiej ekspozycji rzeźby powędrują na wystawę RHY Basel, towarzyszącą jednej z największych wystaw sztuki na świecie - ART Basel w Szwajcarii.

 

Wstęp na oba wydarzenia jest otwarty i bezpłatny.

 

Reżyseria i scenografia: Michał Jackowski

Choreografia i tancerze: What’s Up Studio

Muzyka: Grioot Groove

Live session: U&Sky
U&Sky to młody białostocki producent muzyczny eksplorujący głębię inteligentnej i zmysłowej elektroniki. Mimo młodego wieku śmiało czerpie z różnych konwencji, a sample miesza z syntetycznymi brzmieniami automatów perkusyjnych.

 

Wydarzenie wspiera prezydent miasta Białegostoku.

 

———

Michał Jackowski

Pochodzi i mieszka w Białymstoku, ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego rzeźby są wystawiane, kupowane i nagradzane w wielu krajach Europy, m.in. na Międzynarodowym Biennale sztuki we Florencji, gdzie otrzymał nagrodę za rzeźbę i nagrodę specjalną Prezydenta Biennale. 

W centrum zainteresowań Michała Jackowskiego jest człowiek i związki interpersonalne. Wykorzystując ponadczasową, klasyczną estetykę, wizualizuje wyzwania współczesności, z którymi mierzy się każdy z nas: konsumpcjonizm, powierzchowne relacje, nierealne oczekiwania. W swoich rzeźbach łączy antyczne motywy z cytatami z popkultury, zachęcając widzów do refleksji nad sobą, nad naszym „tu i teraz”.

W kolekcji „Antique Games” artysta tworzy zaskakujące i zachwycające powiązania między starożytną a współczesną mitologią. Piękno, harmonia, klasyczne twarze kobiet i mężczyzn utrwalone w marmurze - zestawione z komiksowymi dymkami, gumą do żucia i tekstami Beatlesów. Tak zaczyna się dialog z dziełem sztuki, dialog z samym sobą.

 

www.jackowskiart.com

www.facebook.com/PracowniaJackowski

facebook