Dodana: 24 kwiecień 2018 10:21

Zmodyfikowana: 11 maj 2018 08:55

Przed nami kolejna edycja Nocy Muzeów

Chociaż do tegorocznej edycji Nocy Muzeów zostało jeszcze trochę czasu, niektóre podlaskie instytucje już przygotowały ofertę na ten wyjątkowy wieczór. Jak co roku, będziemy informować naszych Czytelników o atrakcjach czekających na Podlasian w muzeach, teatrach, galeriach …. Pamiętajmy - 19 maja Noc Muzeów'2018.

Ilustracja do artykułu 538x0.jpg

Noc muzeów na Zamku w Tykocinie

Wnętrza zamkowe będzie można zwiedzać z przewodnikiem od godz. 20.00 do 24.00. O godz. 20.00 odbędzie się wernisaż  "Staropolskie siodła " Jerzego Mirosława Płacheckiego. Organizatorzy zapraszają też do restauracji serwująca  dania regionalne i  sławne piwa z browaru rzemieślniczego.

Muzeum Przyrody w Drozdowie

wstęp płatny – 1zł/os

16:00 - spotkanie z paleontologiem doktorem Gwidonem Jakubowskim z Muzeum Ziemi PAN
 w Warszawie nt. ssaków plejstoceńskich (o mamutach i nie tylko),

17:00 - prelekcja kustosz Teresy Grużewskiej "Jak żyć w zmienionym środowisku? Za i przeciw GMO",

18:00 - film "Zapomniany Generał - Tadeusz Jordan Rozwadowski" z prelekcją Tomasza Szymańskiego wprowadzającą w tematykę filmu,

19:30 - wieczór muzyczno-literacki "Soficita" w wykonaniu Wojciecha Popielarza nt. życia i twórczości Sofii Casanova Lutosławskiej oraz koncert gitarowy "Muzyka hiszpańska jakiej nie znacie",

21:00 - pokaz karmienia piranii i innych ryb,

22:00 - pokaz filmów przyrodniczych (materiały z nurkowania w Narwi i Biebrzy).

 

Zwiedzanie wystaw stałych i czasowych oraz parku muzealnego wraz ze ścieżką przyrodniczą "Ostoja drozdowska" i ziołowym ogródkiem.Noc Muzeów w Ośrodku Dziejów Ziemi Mielnickiej

Dwie projekcje filmu „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego to propozycja Muzeum mielnickiego na tegoroczną edycję Nocy Muzeów.
Pierwszy seans odbędzie się o godz. 14.00, drugi o godz. 17.00.
Warto dodać, że w „Wołyniu” wykorzystano kostiumy filmowe, które są w posiadaniu Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku.
Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku, miejsce wyświetlenia filmu: Ośrodek Dziejów Ziemi Mielnickiej - Muzeum, ul. Brzeska 71.
W tym dniu wejście do muzeum jest bezpłatne.

Noc Muzeów w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej zaprasza zwiedzających na „Historie z procentami” – inscenizację realizowaną na stałej ekspozycji bimbrowniczej. Tę najbardziej tajemniczą część naszej podlaskiej tradycji przybliży publiczności białostocki aktor teatralny i telewizyjny – Ryszard Doliński. Opowie o historii gorzelnictwa, metodach i technikach wyrobu alkoholi, zdradzi okoliczności pozyskania przez Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej oryginalnych bimbrowni leśnych.
Noc Muzeów w PKML - 19 maja od godz. 19.00 do 20.30


 

facebook