Dodana: 10 maj 2018 15:11

Zmodyfikowana: 10 maj 2018 15:11

Noc Muzeów w majątku Hrabiów Starzeńskich

Tegoroczna „Noc” w Muzeum Rolnictwa będzie w tematyce dawnego życia dworskiego i rozpocznie się o godz. 16.00. Przez cały wieczór dostępne dla zwiedzających będą zabytkowe obiekty dworskie i skansenowskie m.in. pałac hr. Starzeńskich, wozownia z kolekcją XIXwiecznych karet, dawna stajnia, sprawny technicznie młyn wodny, podziemia oficyny, a tam wystawa tradycji zielarskich, która urozmaicona jest niezwykle ciekawym ogrodem roślin zdatnych do zażycia lekarskiego, stworzonego wg. słynnego Dykcjonarza ks. Krzysztofa Kluka.

Ilustracja do artykułu Noc Muzeów Ciechanowic (6).jpg

Atmosferę życia w pałacu Starzeńskich będzie można poczuć dzięki przejażdżkom karetami, spotkaniami z pałacową arystokracją z epoki, a po zmroku magii miejscu dodadzą królewskie dekoracje świetlne przed pałacem!

Na terenie skansenu udostępnione do zwiedzania będą: kościół z Bogut, wikarówka, gajówka w muzeum leśnym, pawilon maszyn rolniczych, plenerowa wystawa mechanizacji rolnictwa: lokomobile, silniki, ciągniki, ciągówki i in., lamus dworski z wystawą o przemianach w gospodarstwie domowym, Muzeum Weterynarii, lamus dworski z nową wystawą i pokazem obróbki drewna, chaty mieszkalne, kuźnia, Muzeum Pisanki, wystawa malarstwa Ignacego Pieńkowskiego, „Zamek Nieznany” - archeologiczna wystawa z Zamku Królewskiego w Warszawie, wystawa o mazowiecko-podlaskiej ligawce, historia pszczelarstwa i bartnictwa z pokazem pracy pszczelarza.

Atrakcją będzie prezentacja zabytków z unikatowej kolekcji Działu Techniki Rolniczej oraz pokaz jazdy zabytkowych ciągników.

Uczestnicy Nocy Muzeów w Ciechanowcu spróbują potraw regionalnych w dworku szlacheckim, ziołowych naparów z przepisów księdza Kluka oraz specjałów z regionalnej kuchni polowej. Dla miłośników piknikowania będzie ognisko.

W pałacu będzie można kupić pamiątki i muzealne wydawnictwa.

 

o godz. 18.00 – koncert Chóru Cerkiewnego z Uczelni Teologicznej ze Smoleńska (Rosja) w zabytkowym kościele w skansenie

o godz. 20.00 – w plenerze, przed dworkiem myśliwskim koncert Kwartetu smyczkowego Andante

o godz. 21.00 – Kino plenerowe w skansenie: bajki Disney’a i film Andrzeja Wajdy „Zemsta”

źródło: Muzeum Rolnictwa im.ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu

               

facebook