Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku

 • Trwa nabór do VIII Ogólnopolskiej Giełdy Projektów „Animacja + świętowanie”

  Miniaturka artykułu
  2018-05-24 14:32:24

  250 animatorów kultury z całej Polski, trzy dni warsztatów, spotkań i wizyt studyjnych oraz prezentacja dwudziestu najlepszych praktyk kulturalnych – VIII Ogólnopolska Giełda Projektów już w październiku br. Animatorzy kultury zainteresowani udziałem w wydarzeniu mogą zgłaszać swoje projekty do 11 lipca. Warto dodać, że po raz pierwszy Giełda Projektów odbędzie się w Białymstoku.

 • Seniorzy z WOAK-u z laurami aż dwóch festiwali

  Miniaturka artykułu
  2018-05-21 15:09:43

  Dwa sukcesy w tym samym czasie – seniorzy z grup działających przy Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku podbili serca publiczności w Toruniu i Sokołowie Podlaskim i wrócili z laurami z dwóch festiwali. Kabaret Seniorów Szpilka zajął pierwsze miejsce w kategorii zespołów kabaretowych na XIII Festiwalu Zespołów Kabaretowych Seniorów „eSKa” w Sokołowie Podlaskim.

 • Wspólna Niepodległa! Świętowanie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja z mniejszościami narodowymi

  Miniaturka artykułu
  2018-05-03 17:39:09

  Występy zespołów wokalno-tanecznych, warsztaty kulinarne, gry i zabawy integracyjne, a na koniec wspólny polonez – tak wyglądało świętowanie 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 na dziedzińcu Pałacu Branickich w Białymstoku. Trzygodzinny program festynu Zarząd Województwa Podlaskiego i Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury przygotowali wspólnie z przedstawicielami zamieszkałych w regionie mniejszości narodowych, etnicznych i religijnych.

 • Eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

  Miniaturka artykułu
  2018-04-26 15:09:01

  Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza na eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Eliminacje odbędą się 27 kwietnia br. (piątek) w Spodkach WOAK przy ul. św. Rocha 14. Początek o 10.00

 • Nowy wątek w tradycyjnym tkactwie

  Miniaturka artykułu
  2018-04-25 12:27:01

  Warsztaty z tkactwa tradycyjnego, twórcze spotkania fanklubu „Wokół tkaniny”, a dla najmłodszych konkurs plastyczny – Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku kontynuuje ubiegłoroczny projekt „Kraina wątku i osnowy”. Wszystko po to, aby uchronić od zapomnienia tę charakterystyczną dla naszego regionu tradycję tkactwa, a co więcej – także ją popularyzować i upowszechniać. Założenie projektu przedsatwili podczas konferencji prasowej, 25 kwietnia, Teresa Pryzmont – tkaczka, Krystyna Kunicka – kierownik Działu Sztuk Plastycznych WOAK oraz Cezary Mielko – dyrektor WOAK.

facebook