Dodana: 15 październik 2018 10:37

Zmodyfikowana: 17 październik 2018 10:39

VIII Ogólnopolska Giełda Projektów już w październiku

250 animatorów i animatorek kultury z całego kraju, trzy dni warsztatów, spotkań i wizyt studyjnych oraz 20 prezentacji najlepszych praktyk kulturalnych – VIII Ogólnopolska Giełda Projektów już w październiku.

Ilustracja do artykułu DSCF4038.JPG

Ogólnopolska Giełda Projektów to coroczne spotkanie animatorów i praktyków kultury, czyli osób realizujących projekty kulturalne, które wykorzystują potencjał miejsca i społeczności oraz angażują i włączają w nie odbiorców.

 

Narodowe Centrum Kultury, jako państwowa instytucja kultury integrująca środowiska profesjonalistów z całej Polski, organizuje to wydarzenie już po raz ósmy. Pierwsze edycje realizowane były w Warszawie, a od pięciu lat Giełda wędruje po kolejnych miastach Polski. W tym roku, dzięki współpracy z Białostockim Ośrodkiem Kultury i Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury w Białymstoku, wydarzenie odbędzie się w Białymstoku w dniach 17 – 19 października.

 

Głównym elementem konferencji jest prezentacja dwudziestu projektów – dobrych praktyk wybranych przez komisję oceniającą w otwartym naborze.

 

Co roku Giełda ma inny temat przewodni. W 2018 roku, w nawiązaniu do jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości, wydarzenie będzie poświęcone świętowaniu.

 

Ogólnopolska Giełda Projektów to również warsztaty, sesje posterowe i stolikowe, czyli proponowane przez organizatorów ciekawe formy na doskonalenie swoich kompetencji i pogłębianie zainteresowań. W tym roku wydarzenie będzie wzbogacone o dodatkowy dzień wizyt studyjnych, prezentujących miasto i region przez organizatorów. Animatorzy kultury, którzy przyjadą na konferencję będą mogli wybrać się na jedną z dziesięciu zaproponowanych tras. Punkty docelowe wizyt to m.in. Supraśl, Tykocin, Bielsk Podlaski, Sejny, Koryciny, Kruszyniany.

 

Corocznym podsumowaniem wydarzenia jest publikacja, która prezentuje wszystkie dwadzieścia projektów przedstawionych na Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów w danym roku.

źródło: WOAK

 

 

facebook