Dodana: 18 grudzień 2018 11:36

Zmodyfikowana: 18 grudzień 2018 11:36

Uroczysty jubileusz 65-lecia pracy artystycznej Roberta Panka oraz 85-lecia jego urodzin

Artysta znany jest w Białymstoku głównie dzięki swojej pracy kompozytorskiej – codziennie o godzinie 12 z miejskiego ratusza rozbrzmiewa hejnał skomponowany właśnie przez Roberta Panka. W trakcie swojej kariery muzyk dyrygował orkiestrami na całym świecie, komponował dla domów królewskich i podejmował się wielu ciekawych wyzwań muzycznych.

Ilustracja do artykułu robert_panek_2018_04.JPG

Wspaniały jubileusz świętowano w poniedziałek, 17 grudnia w Spodkach Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku.

Na uroczystość przybyli bliscy i znajomi artyści oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i Urzędu Miasta Białegostoku, a także dyrekcja WOAK. Na scenie zaprezentował się WOAK-owski Kabaret Seniorów „Szpilka”, którego pan Panek jest członkiem – od lat występuje w zespole w roli akompaniatora. Po Szpilce zagrał też zespół złożony z przyjaciół jubilata.

Całość uświetniła wystawa zdjęć autorstwa Roberta Panka, ukazujących kraje, które artysta odwiedził w trakcie swojej kariery. Kompozytor i muzyk przemawiał przed zgromadzoną publicznością, nie zabrakło też oczywiście tortu, a na koniec zebrani goście hucznie odśpiewali artyście „Sto lat”.

WOAK, (opr.mk)

facebook