Dodana: 27 lipiec 2018 23:49

Zmodyfikowana: 27 lipiec 2018 23:49

Podlaska Oktawa Kultur zawitała do Bielska i Zabłudowa

Trwa 11. edycja międzynarodowego festiwalu muzyki, sztuki i folkloru Podlaska Oktawa Kultur. W piątek, 27 lipca zespoły rozjechały się po całym regionie. W Bielsku Podlaskim zaprezentowały się formacje ze Słowacji - DETVA i Macedonii - RISTO DONEV, natomiast do Zabłudowa dotarł zespół LĪKSME z Łotwy oraz czeska OLZA. W wydarzeniach tych udział wziął wicemarszałek województwa Maciej Żywno.

Ilustracja do artykułu pok bielsk (6).jpg

- Podlaska Oktawa Kultur ”rozlała się" po regionie. Dziś chociaż na chwilę jestem razem z mieszkańcami Bielska na spotkaniu z kulturą słowacką i macedońską. To jeden z ostatnich koncertów w starej sali domu kultury - już niebawem podpisujemy umowę z RPO i Bielsk będzie miał nowoczesny obiekt. – podkreślał marszałek Żywno.

Podlaska Oktawa Kultur to barwne tańce, stroje i  piękna muzyka. Co roku na festiwalu poznajemy dźwięki charakterystyczne dla kultur z różnych stron świata. Koncerty w całym województwie, w dużych i małych miejscowościach, świetnie się łączą z głównymi ideami festiwalu: otwartością, wielokulturowością i różnorodnością. Motywem przewodnim imprezy jest oczywiście folklor, ale Oktawa pokazuje, w jak różnorodny sposób można pokazywać tradycję i kulturę swoich narodów. Na festiwalu obok siebie występują zespoły pieśni i tańca, orkiestry symfoniczne, dęte, chóry czy małe grupy wokalne. Dominuje muzyka tradycyjna, ale w przeróżnych aranżacjach: od stylizowanej muzyki ludowej, poprzez autentyczne odtwórstwo, po utwory jazzowe. Co roku, oprócz koncertów, organizowane są też wydarzenia towarzyszące.

Wstęp na wszystkie koncerty i wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny.

Szczegółowy program i opisy zespołów

facebook