Dodana: 19 październik 2018 13:22

Zmodyfikowana: 19 październik 2018 13:22

Już w sobotę finał trzeciej edycji Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Rockowych „Rockowania 2018”

O główną nagrodę powalczy siedem zespołów z całego województwa. Sześciu finalistów – Michał Czarnecki, Cathleen, Scarmclaws, SamoHa, Amnestia i Syndrom – zostało wyłonionych w eliminacjach powiatowych, które Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, organizator przeglądu, przeprowadzał od kwietnia tego roku. Siódmy uczestnik finału to grupa With All Your Strenght – zwycięzca głosowania internetowego na ostatniego finalistę.

Ilustracja do artykułu rockowania final.jpg

– To już trzecia edycja naszego przeglądu, a poziom cały czas mamy bardzo wysoki – przekonuje pomysłodawca Rockowań Cezary Mielko, zawodowo dyrektor WOAK, a prywatnie perkusista w zespole Bright Ophidia. – Tegoroczny finał zapowiada się naprawdę emocjonująco, bo nie ma zdecydowanych faworytów. Wystąpi siedem  mocnych składów i każdy werdykt jest możliwy.

Oprócz Cezarego Mielki w jury finału zasiądą przedstawiciel Polskiego Radia Białystok – partnera przeglądu i fundatora nagrody specjalnej, czyli koncertu live na antenie radia – oraz Grzegorz Kupczyk, legendarny polski wokalista i muzyk.

Finał Rockowań odbędzie się 20 października w Spodkach WOAK przy św. Rocha 14 w Białystoku. Część konkursowa rozpocznie się o godzinie 15.00, a od godz. 19.00 zagrają goście finału: Rock Paper Sister, zwycięzca poprzedniej edycji: Gypsy Caravan oraz – jako gwiazda imprezy – Grzegorz Kupczyk i zespół CETI.   
Bilety w cenie 30 zł będą do nabycia przed koncertem.

Więcej informacji o Rockowaniach można znaleźć na stronie przeglądu:www.woak.bialystok.pl/rockowania

facebook