Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku

 • 27. Karnawał Dance Fest - zmiany w programie w związku z żałobą narodową

  Miniaturka artykułu
  2019-02-13 16:17:11

  Z uwagi, na ogłoszoną żałobę narodową w terminie Karnawału Dance Fest zmieniła się data warsztatów, eliminacji, a koncert galowy w Operze i Filharmonii Podlaskiej został odwołany.

 • Warsztaty hawajskiego tańca i muzyki w WOAK

  Miniaturka artykułu
  2019-02-04 13:05:57

  Za oknem albo mróz, albo plucha, Wojewódzki Ośrodek Animacji zaprasza więc wszystkich spragnionych słońca na nowe warsztaty: z tańca hawajskiego i z hawajskiego muzykowania. Zajęcia ruszają w najbliższą środę, 6 lutego.

 • Kolędowanie z WOAK-iem w Hajnówce

  Miniaturka artykułu
  2019-01-28 13:38:27

  Jeśli, zgodnie z tradycyjnym wierzeniem, kolędnicy przynoszą szczęście, to Hajnówka będzie go miała w tym roku pod dostatkiem. Do miasta przyjechali bowiem kolędnicy z całego regionu. Na scenie Hajnowskiego Domu Kultury zaprezentowało się aż 17 grup z szopką, gwiazdą, kozą, a także tradycyjne Herody. Jury brało pod uwagę poziom wykonawczy prezentacji, a także zachowanie tradycyjnego repertuaru i formy.

 • Nowości w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury

  Miniaturka artykułu
  2019-01-24 13:50:33

  Nowa podyplomówka, amatorski ruch artystyczny i ochrona dziedzictwa – Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury przygotował ofertę na 2019 r. - obok festiwali, warsztatów i konkursów, które mieszkańcy regionu już znają, są się także nowe propozycje.

 • Wystawa malarstwa Cecylii Sołyjan w WOAK

  Miniaturka artykułu
  2019-01-22 09:57:53

  Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza na wystawę malarstwa Cecylii Sołyjan. Wernisaż odbędzie się we wtorek, 22 stycznia 2019, o godz. 18:00, w galerii WOAK przy Kilińskiego 8.

 • Wystawa „Odkrywamy Korycin – dokumentacja wartości architektoniczno-kulturowych Gminy Korycin”

  Miniaturka artykułu
  2019-01-10 12:37:37

  14 stycznia ow Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku odbył się wernisaż wystawy „Odkrywamy Korycin - dokumentacja wartości architektoniczno-kulturowych Gminy Korycin”. Wystawa jest rezultatem trwających kilka miesięcy badań architektoniczno-etnograficznych prowadzonych przez ze Studentów III roku Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej.

 • Podlaska tkaczka, Danuta Radulska z Janowa, otrzymała stypendium Ministra Kultury i dziedzictwa narodowego

  Miniaturka artykułu
  2019-01-03 12:58:08

  Dzięki wsparciu finansowemu, laureatka stypendium ministerialnego będzie mogła zrealizować swój projekt – stworzy kolekcję ośmiu tkanin dwuosnowowych, z których część powstanie z przędzy farbowanej dawnymi metodami, wykorzystującymi barwniki naturalne pochodzące z lokalnych roślin. Dzięki temu zyskają one niepowtarzalny, delikatny koloryt, przypominający barwnie kwitnące łąki, pola, bezdroża, które – jak podkreśla pani Danuta – są jej szczególnie bliskie. Wzornictwo tkanin będzie bazowało na regionalnej, podlaskiej tradycji. Powstałe tkaniny zostaną zaprezentowane na wystawie w Izbie Tkactwa Dwuosnowowego w Janowie oraz w galerii Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku.

 • Rok 2018 w WOAK-u. Blisko z lokalnymi ośrodkami kultury w terenie

  Miniaturka artykułu
  2018-12-31 15:48:46

  To był dobry rok dla WOAK-u, bardzo intensywny i bogaty w wydarzenia, projekty, działania. To, co najbardziej cieszy, to jeszcze większe zacieśnienie współpracy z lokalnymi ośrodkami kultury w terenie, w całym województwie podlaskim. Było to możliwe między innymi dzięki Podlaskiemu Pomostowi Kultury oraz programowi Pomost dla Niepodległej.

 • Uroczysty jubileusz 65-lecia pracy artystycznej Roberta Panka oraz 85-lecia jego urodzin

  Miniaturka artykułu
  2018-12-18 11:36:10

  Artysta znany jest w Białymstoku głównie dzięki swojej pracy kompozytorskiej – codziennie o godzinie 12 z miejskiego ratusza rozbrzmiewa hejnał skomponowany właśnie przez Roberta Panka. W trakcie swojej kariery muzyk dyrygował orkiestrami na całym świecie, komponował dla domów królewskich i podejmował się wielu ciekawych wyzwań muzycznych.

 • Pomost dla Niepodległej - podsumowanie projektu WOAK

  Miniaturka artykułu
  2018-12-05 09:30:31

  Dobiega końca rok, w którym Polska obchodziła stulecie odzyskania niepodległości. Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, włączając się w ten jubileusz, zrealizował projekt Pomost dla Niepodległej. Finansowany był on przez samorząd województwa podlaskiego, który przeznaczył na ten cel 100 tysięcy złotych.

facebook