Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku

 • Pomost dla Niepodległej - podsumowanie projektu WOAK

  Miniaturka artykułu
  2018-12-05 09:30:31

  Dobiega końca rok, w którym Polska obchodziła stulecie odzyskania niepodległości. Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, włączając się w ten jubileusz, zrealizował projekt Pomost dla Niepodległej. Finansowany był on przez samorząd województwa podlaskiego, który przeznaczył na ten cel 100 tysięcy złotych.

 • Konferencja podsumowująca projekt Podlaski Pomost Kultury

  Miniaturka artykułu
  2018-11-22 08:43:48

  W środę, 21 listopada w Spodkach WOAK przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku odbyła się konferencja ph. "Partycypacja w kulturze – jak zaangażować mieszkańców w działania kulturalne" kończąca i podsumowująca trzy lata projektu Podlaski Pomost Kultury. Prelegentami byli Janusz Byszewski, Sławomir Księżniak i Iwona Mirosław-Dolecka. W programie zaplanowano też m.in. Dyskusyjne Forum Kultury i sesję posterową projektów z 2018 roku.

 • Jak zaangażować mieszkańców w działania kulturalne. Podsumowanie projektu Podlaski Pomost Kultury

  Miniaturka artykułu
  2018-11-20 10:23:00

  Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza na konferencję ph. „Partycypacja w kulturze – jak zaangażować mieszkańców w działania kulturalne”, kończącą i podsumowującą trzy lata projektu Podlaski Pomost Kultury. Odbędzie się ona 21 listopada, w godz. 9:00-15:30, w Spodkach WOAK przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku, a prelegentami będą Janusz Byszewski, Sławomir Księżniak i Iwona Mirosław-Dolecka. W programie zaplanowano też m.in. Dyskusyjne Forum Kultury i sesję posterową projektów z 2018 roku.

 • Dobiega końca projekt WOAK-u "Nowy wątek w tkactwie tradycyjnym”

  Miniaturka artykułu
  2018-11-16 10:16:31

  W projekcie, trwającym od maja tego roku, WOAK ponownie sięgnął do tkactwa ludowego jako źródła inspiracji oraz wartości samej w sobie, aby chronić i zachować wzornictwo i tradycyjne techniki tkaniny podlaskiej oraz je upowszechniać, zwłaszcza wśród młodych. Na przestrzeni kilku miesięcy odbyły się warsztaty, spotkania i konkursy, powstał również fanklub „Wokół tkaniny”.

 • Korowaj – warsztaty obrzędowe w Dobrowodzie

  Miniaturka artykułu
  2018-11-15 10:38:32

  Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza w dniach 16-17 listopada na projekt „Korowaj – warsztaty obrzędowe”. Zakłada on odtworzenie fragmentu wesela i związanych z nim zwyczajów: wypiekania tradycyjnego ciasta obrzędowego zwanego korowajem, nauki pieśni korowajnych i tańców tradycyjnych. Wydarzenie odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Dobrowodzie (gmina Kleszczele).

 • „Nowy wątek w tkactwie tradycyjnym” projekt Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku

  Miniaturka artykułu
  2018-11-14 09:05:32

  W projekcie, trwającym od maja tego roku, WOAK ponownie sięgnął do tkactwa ludowego jako źródła inspiracji oraz wartości samej w sobie, aby chronić i zachować wzornictwo i tradycyjne techniki tkaniny podlaskiej oraz je upowszechniać, zwłaszcza wśród młodych.

 • Kraina Wątku i Osnowy nagrodzona w konkursie na najlepszy produkt turystyczny województwa podlaskiego

  Miniaturka artykułu
  2018-10-28 07:09:38

  Szlak turystyczny „Kraina Wątku i Osnowy”, który powstał w ramach projektu realizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, zajął drugie miejsce w konkursie na najlepszy produkt turystyczny województwa podlaskiego. To już szesnasta edycja konkursu organizowanego przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną, która w ten sposób wyróżnia najciekawsze regionalne inicjatywy. Każdy z nagrodzonych produktów będzie miał szansę zawalczyć o Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej na etapie ogólnopolskim.

 • „Opowieść w wielu tonacjach” – wystawa poplenerowa

  Miniaturka artykułu
  2018-10-26 13:31:56

  „Opowieść w wielu tonacjach” to tytuł nowej wystawy w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku. Wernisaż odbędzie się 27 października o godz. 17 w Sali Różowej WOAK przy ul. Kilińskiego 8.

 • ETNOdesign po podlasku - wystawa w WOAK-u

  Miniaturka artykułu
  2018-10-25 14:51:01

  Jak z potrzeby podtrzymania tradycji czerpać nie tylko przyjemność, ale także korzyści materialne i promować tradycyjne ludowe wzornictwo w bardzo praktycznym wymiarze, odpowiada nowa wystawa w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku pt. „ETNOdesign po podlasku”.

 • Już w sobotę finał trzeciej edycji Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Rockowych „Rockowania 2018”

  Miniaturka artykułu
  2018-10-19 13:22:58

  O główną nagrodę powalczy siedem zespołów z całego województwa. Sześciu finalistów – Michał Czarnecki, Cathleen, Scarmclaws, SamoHa, Amnestia i Syndrom – zostało wyłonionych w eliminacjach powiatowych, które Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, organizator przeglądu, przeprowadzał od kwietnia tego roku. Siódmy uczestnik finału to grupa With All Your Strenght – zwycięzca głosowania internetowego na ostatniego finalistę.

facebook