Dodana: 19 listopad 2018 12:14

Zmodyfikowana: 19 listopad 2018 12:14

Wieczór Poezji w Gródku

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Gródeckiej oraz Gminne Centrum Kultury w Gródku serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych poezją pisaną i śpiewaną na Wieczór Poezji, który odbędzie się 24 listopada 2018 r. o godz. 17.00 w GCK w Gródku.

Ilustracja do artykułu plakat-wieczór-poezji-—-kopia.jpg

W programie:
- premiera publikacji utworów lirycznych autorstwa Poetów Ziemi Gródeckiej pt. ,,Słowa z serca, z duszy…”
- wydarzeniu towarzyszyć będzie koncert muzyczno-literacki barda Wiktora Szałkiewicza.


Wydarzenie zrealizowano ze środków budżetu Gminy Gródek.

 ***

Wiktor Szałkiewicz

Aktor, poeta, bard. Urodził się w 1959 r. w Porozowie na Grodzieńszczyźnie. Ukończył Instytut teatralny w Mińsku, występował w Teatrze Dramatycznym, był wykładowcą na wydziale aktorskim i reżyserskim w Instytucie kultury i oświaty, a od 1990 pracuje w Teatrze Lalek w Grodnie. Piosenki pisze od czasów szkolnych. Jest zwycięzcą festiwali ,,Basowiszcza" w Gródku i ,,Jesieni bardów" w Bielsku Podlaskim. Wydał pięć albumów. Stworzył operę „Historia galilejska”. Występuje z koncertami w Białorusi, Rosji, Polsce, Litwie, Francji, Niemczech, Czechach. Zagrał też główne role w filmach „Łzy syna marnotrawnego” i „Słodka trucizna miłości” (Białoruś).


O piosenkach Wiktora Szałkiewicza, bardzo osobistych, mówi się, że żyją w nich w symbiozie liryka i publicystyka. Urodzony na pograniczu trzech kultur – białoruskiej, rosyjskiej i żydowskiej, wyraża tę różnorodność w swojej twórczości. Opowiada o ludziach, którzy od wieków żyją na ziemiach ojczystych: kochają, śpiewają i tańczą, wychowują dzieci... To proste życie jest ważniejsze od wojen, zmieniających się systemów, niesprawiedliwych władz. Piosenki Szałkiewicza przepełnione są ironią i sarkazmem, żalem za tym co niespełnione, zawsze wolne od patosu. Szałkiewicz to twórca paradoksalny i nieobliczalny – i za to kocha go publiczność.

facebook