Dodana: 24 listopad 2018 18:43

Zmodyfikowana: 24 listopad 2018 18:43

W Książnicy Podlaskiej rozdano nagrody w konkursie Srebro nie Złoto

Już po raz czwarty seniorzy piszący prozą lub wierszem mogli wziąć udział w Konkursie SREBRO NIE ZŁOTO. W tej edycji motywem przewodnim było województwo podlaskie, jego historia, współczesność, mieszkańcy, piękno przyrody. W piątek, 23 listopada, w Książnicy Podlaskiej odbyła się uroczysta Gala finałowa konkursu. Jury wyróżniło kilka utworów prozatorskich i poetyckich.

Ilustracja do artykułu srebro nie zloto 20.JPG

Do konkursu nadesłano ponad sześćdziesiąt prac. Spośród nich wybrano kilka, które komisja konkursowa uznała za najciekawsze. Najwięcej laurów i I miejsce w kategoriach wiersz i Polka Niepodległa zdobyła Anna Piliszewska z Wieliczki. Autorka przywołała pamięć Nory Ney – białostoczanki, gwiazdy kina niemego.

Nagrodę specjalną od Polskiego Radia Białystok otrzymała Janina Jakoniuk - za przypomnienie osoby znakomitej białostockiej plastyczki, malarki Placydy Bukowskiej.

Wszystkie nagrodzone prace będą opublikowane na stronie podlaskisenior.pl oraz w wydawnictwie książkowym w 2019 roku.

Organizatorzy IV edycji Konkursu to: Redakcja Podlaski Senior i Stowarzyszenie Szukamy Polski,  Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, Polskie Radio Białystok oraz Fundacja „Sąsiedzi”.


Projekt dofinansowany jest ze środków województwa podlaskiego i Miasta Białystok 

 

oprac.ak

facebook