Dodana: 26 sierpień 2018 09:42

Zmodyfikowana: 26 sierpień 2018 09:42

Widzowie mogą już kupić bilety na spektakle Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku

Można już zaplanować jesień w Teatrze Dramatycznym. Instytucja uruchomiła sprzedaż biletów na przedstawienia, które będzie można obejrzeć w najbliższych miesiącach.

Ilustracja do artykułu fot_Bartek_Warzecha_©__DSC1739.jpg

Poprzedni sezon artystyczny Teatr Dramatyczny zakończył sukcesem. Od września do końca czerwca aktorzy zagrali 292 spektakle, które obejrzało 62 609 osób. Instytucja ponownie zanotowała wzrost liczby widzów.

 - Mam nadzieję, że w trakcie nowego sezonu artystycznego uda nam się zrealizować wszystkie plany i cele, jakie wraz z całym zespołem postawiliśmy przed sobą. Przede wszystkim chciałbym, żeby podlascy widzowie byli zadowoleni z prezentowanych przez nas spektakli, ale także aby zostały one docenione przez widzów w Polsce i poza granicami naszego kraju – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

 

Instytucja rozpocznie sezon artystyczny nietypowo, bo od wyjazdu do Charkowa. W Teatrze im. Tarasa Szewczenki aktorzy zagrają dwa spektakle: „Balladynę” oraz „Romea i Julię”. Prezentacja przedstawień na Ukrainie będzie możliwa dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promesa 2018” oraz dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. 14 września odbędzie się premiera przedstawienia „Śmierć w Wenecji czyli czego najbardziej żałują umiejący” inspirowanego m.in. nowelą Tomasza Manna w reżyserii Mikołaja Mikołajczyka. W listopadzie Teatr włączy się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na 10 listopada zaplanowano pokaz premierowy spektaklu „Gałązka rozmarynu” w reżyserii Rafała Matusza.

 

Jesienią, po raz kolejny zostanie zorganizowany festiwal „Kierunek Wschód”. Od 22 do 30 września odbędzie się druga edycja wydarzenia, w trakcie którego swoje spektakle zaprezentują goście m.in. z Ukrainy, Białorusi oraz Rzeszowa i Bielska-Białej. Wydarzenie jest współfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Wstęp na wszystkie przestawienia będzie bezpłatny. Wejściówki dostępne będą w Kasie Teatru od 1 września.

 

Oprócz prezentacji znanych i lubianych spektakli w siedzibie, Teatr zaprezentuje swoje przedstawienia także poza Białymstokiem. „Zemstę” obejrzą widzowie Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie, w październiku przedstawienie „Popiełuszko” zostanie zaprezentowane w Stalowej Woli, a „Zapiski oficera Armii Czerwonej” w Lubinie. W grudniu aktorzy zagrają „Balladynę” w trakcie 2. edycji Festiwalu Dni Polskiego Teatru na Litwie. 15 października, po raz pierwszy w historii teatru, odbędzie się transmisja telewizyjna przedstawienia. Widzowie programu pierwszego Telewizji Polskiej obejrzą spektakl „Popiełuszko” w Teatrze Telewizji.

 

Ponadto w ramach Sceny PracOFFnia widzowie będą mieli okazję zobaczyć nowe przedstawienie Teatru PAPAHEMA: „Proces” - inspirowany powieścią Franza Kafki. Do końca roku Teatr Dramatyczny zrealizuje także projekty sfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Poza festiwalem „Kierunek Wschód” instytucja otrzymała dotacje na zakup sprzętu akustycznego, stworzenie archiwum cyfrowego oraz na program edukacyjny dla nauczycieli pt. „Lektury szkolne – lubię to!”.

 

W nowym sezonie Teatr będzie kontynuował realizację działań edukacyjnych. We wrześniu ruszy rekrutacja na warsztaty teatralne, a od października, w każdą niedzielę o godz. 10.30, w Pijalni Czekolady E. Wedel będą odbywały się „Bajkowe Poranki” – spotkania aktorów Teatru Dramatycznego z najmłodszymi widzami i czytelnikami.

 

Bilety na wszystkie przedstawienia grane we wrześniu, październiku, listopadzie oraz grudniu dostępne są w sprzedaży internetowej, na stronie: www.bilety.dramatyczzny.pl. Od wtorku , 21 sierpnia można je kupić także w Kasie Teatru, czynnej od wtorku do soboty w godz. od 14.00 do 20.00 oraz w niedzielę od 16.00 do 20.00.

 

źródło: Teatr Dramatyczny w Białymstoku

facebook