Dodana: 20 kwiecień 2018 10:54

Zmodyfikowana: 20 kwiecień 2018 10:54

W najbliższy wtorek Teatr Dramatyczny w Białymstoku zaprezentuje spektakl „Mayday” w Suwałkach

Znakomity komizm sytuacji fabularnych i języka sprawiają, że „Mayday” od ponad trzydziestu lat rozśmiesza publiczność na całym świecie. Przedstawienie będzie można obejrzeć 24 kwietnia w Suwalskim Ośrodku Kultury. Bilety w cenie 30 i 20 zł są jeszcze do nabycia w kasie SOK.

Ilustracja do artykułu glowne.jpg

„Mayday” to sztuka autorstwa Ray’a Cooney’a - brytyjskiego komediopisarza, uznawanego za mistrza farsy. Przedstawienie opowiada historię taksówkarza-bigamisty, który przez wiele lat wiedzie szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet. Na skutek wypadku, jego tajemnica wychodzi jednak na jaw, co wywołuje lawinę komplikacji. Bohater miota się, usiłując ukryć podwójne życie przed małżonkami, mediami i policją. 

We wrześniu ubiegłego roku odbyła się premiera białostockiej inscenizacji. Przedstawienie wyreżyserował Witold Mazurkiewicz, który odpowiadał także za scenografię i opracowanie muzyczne. W spektaklu można zobaczyć: Justynę Godlewską-Kruczkowską, Arletę Godziszewską, Bernarda Banię, Krzysztofa Ławniczaka, Sławomira Popławskiego, Marka Tyszkiewicza, Franciszka Utko oraz gościnnie Dawida Malca. 

„Mayday” został niezwykle entuzjastycznie przyjęty przez białostockich widzów. Teraz, przedstawienie będzie mogła zobaczyć publiczność w Suwałkach.

- Cieszę się, że mimo niezwykle napiętego grafiku, udało nam się znaleźć czas, aby zagrać spektakl "Mayday" w Suwałkach. Mam nadzieję, że sztuka ta przypadnie do gustu widzom Suwalskiego Ośrodka Kultury. Nieśmiało liczymy na to, że suwalczanie zechcą obejrzeć również nasze inne przedstawienia i odwiedzą nas także w naszej siedzibie - mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

Białostoccy artyści zagrają „Mayday” w Suwałkach we wtorek, 24 kwietnia o godz. 19.00 w Sali im. A. Wajdy, przy ul. Jana Pawła II 5. Bilety w cenie 30 i 20 zł dostępne są w kasie Suwalskiego Ośrodka Kultury i na stronie internetowej: bilety.soksuwalki.eu.

facebook