Dodana: 4 styczeń 2018 14:33

Zmodyfikowana: 4 styczeń 2018 15:05

Stypendia Marszałka w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami na rok 2018

Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał stypendia artystyczne twórcom kultury na rok 2018. Podpisanie umów ze stypendystami nastąpi po 15 stycznia 2018 roku.

Ilustracja do artykułu 20170602095440-78ca827b-me.jpg

Lista osób, które otrzymały stypendia półroczne w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami na rok 2018:

1. Szymon Jan Sinoff - na realizację przedsięwzięcia: Dokończenie produkcji autorskiego filmu dokumentalnego pod roboczym tytułem” Zdążyć zobaczyć”.
2. Robert Marat - na realizację przedsięwzięcia: Przygotowanie utworów Ignacego Jana Paderewskiego i Fryderyka Chopina do wspólnego nagrania płyty CD.
3. Mirosław Ciesnowski - na realizację przedsięwzięcia : Przygotowanie do wydania płyty zawierającej pieśni obrzędowe z Hajnówki i okolic w opracowaniu na akordeon i instrumenty ludowe.
4. Anna Kondratiuk–Świerubska – na realizację przedsięwzięcia : Napisanie cyklu reportaży poświęconych historii i losom ludzi zamieszkałych w Puszczy Białowieskiej po obu stronach granicy.
5. Jan Godlewski - na realizację przedsięwzięcia: Projekt artystyczny pt.:” Pamięć kształtu”.
6. Ewa Behrens - na realizację przedsięwzięcia: Projekt artystyczny: Książka fotograficzna pt.:„Zieleń Białegostoku”.
7. Paweł Matyszewski - na realizację przedsięwzięcia : Wielopłaszczyznowa, multimedialna wypowiedź na temat GRANICY.
8. Paula Czarnecka - na realizację przedsięwzięcia: Produkcja filmu krótkometrażowego pt.: „Nad dachem”.

Lista osób, które otrzymały stypendia roczne w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami na rok 2018:

1. Grażyna Wołkow - na realizację przedsięwzięcia: Digitalizacja kliszowego archiwum fotograficznego artysty fotografika Wiktora Wołkowa z podziałem na tematy.
2. Izabela Suchocka – na realizację przedsięwzięcia - Uporządkowanie i opracowanie spuścizny literackiej Janiny - Kozak Pajkert.
3. Zenon Krajewski - na realizację przedsięwzięcia : Napisanie II tomu powieści – sagi- odzwierciedlającej wojenno - okupacyjne losy kilku chłopskich i mieszczańskich rodzin Powiatu Łomżyńskiego.
4. Magdalena Toczydłowska-Talarczyk - na realizację przedsięwzięcia - Zaprojektowanie i wydanie książki dla dzieci pt.:” Dlaczego w trawie piszczy?”.
5. Rafał Domagała – na realizację przedsięwzięcia : Wykonanie projektów oraz skonstruowanie lalek teatralnych, jako punktu wyjścia do dalszej pracy artystycznej.
6. Bernarda Rość – na realizację przedsięwzięcia: „Korycin w tkaninie dwuosnowowej”. Cykl warsztatów rękodzielniczych tkactwa dwuosnowowego dla dzieci i młodzieży pt.:” Ocalić od zapomnienia tkaninę dwuosnowową”.
7. Aneta Prymaka - Oniszk - na realizację przedsięwzięcia : „ Od bieżeństwa do wymiany ludności. Dalsze losy uchodźców 1915 roku”.
8. Agnieszka Kacprzak – na realizację przedsięwzięcia: Drewniana architektura Podlasia, edukacyjny zestaw drewnianych klocków dla dzieci.

Wszelkie pytania w tej sprawie prosimy kierować na adres : helena.marcinkiewicz@wrotapodlasia.pl.

Fot. Wiktor Wołkow

facebook