Dodana: 9 maj 2018 13:08

Zmodyfikowana: 9 maj 2018 13:08

Ruszył program dotacyjny "Wspólnie dla dziedzictwa"

Narodowy Instytut Dziedzictwa ogłosił nabór wniosków do programu dotacyjnego „Wspólnie dla dziedzictwa”. Nabór trwa do 18 maja 2018 roku i skierowany jest do organizacji pozarządowych.

Ilustracja do artykułu clay-sculpture-2299844_960_720.jpg

Program umożliwia pozyskanie dofinansowania w następujących kategoriach:

  • Wolontariat dla dziedzictwa - działania polegające na angażowaniu wolontariuszy w proces identyfikowania, dokumentowania i zachowania we właściwym stanie dziedzictwa kulturowego.
  • Upowszechnianie dziedzictwa - zadania polegające na identyfikowaniu, badaniu i dokumentowaniu lokalnego dziedzictwa oraz upowszechnianiu i promowaniu wiedzy na jego temat.

Dodatkowe punkty są przyznawane za zorganizowanie przynajmniej jednego wydarzenia w ramach tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, która odbędzie się w dniach 8-9 i 15-16 września.  

Minimalna kwota wnioskowanego dofinansowania to 15 tys. zł, maksymalna – 100 tys. zł. Wnioskowana kwota nie może przekraczać 80 % budżetu przedstawionego we wniosku. Jeden wnioskodawca może złożyć maksymalnie 2 wnioski w programie.

Wnioski można składać za pomocą platformy WITKAC, po uprzednim zarejestrowaniu się i zalogowaniu. Szczegółowe informacje o programie oraz zasady przyznawania dotacji można znaleźć na stronie wolontariat.nid.pl, nid.pl.

Pliki do pobrania

facebook