Dodana: 21 kwiecień 2017 09:37

Zmodyfikowana: 21 kwiecień 2017 15:28

Teatr Dramatyczny ponownie z logo autorstwa prof. Andrzeja Strumiłły

Ofiarowałeś nam wyjątkowe logo, które dla wielu mieszkańców regionu do dziś stanowi symbol naszego teatru. W dniu obchodów tak pięknego jubileuszu pragniemy oddać Ci hołd powracając do Twego projektu. Tym gestem chcemy przypomnieć, że zawsze byłeś członkiem naszej wielkiej teatralnej rodziny – mówił dyrektor teatru Piotr Półtorak w czasie uroczystości odsłonięcia znaku.

Ilustracja do artykułu IMG_4469.JPG

Data tego wydarzenia nieprzypadkowa – to w czwartek 20 kwietnia w teatrze odbyła się wyjątkowa uroczystość – spotkanie „Summa, czyli wszystko o Andrzeju Strumille”, zorganizowanego w ramach obchodów Roku Profesora Andrzeja Strumiłły w województwie podlaskim.

– Dziękujemy, że zdecydował się Pan świętować swoje 90-lecie z nami. Wiele cię z naszym teatrem łączy – przede wszystkim projekty scenografii i kostiumów przygotowywanych dla naszego teatru. Mam nadzieje, że ta współpraca nie stanowi zamkniętych drzwi – podkreślał Piotr Półtorak. - Dziękujemy za miłość do naszego regionu i pasję dzielenia się tą miłością z innymi.

A prof. Andrzej Strumiłło przypomniał co stało się inspiracją do stworzenia tego logo.

- Ten znak jest bardzo prosty, to połączenie 3 rzeczy- dramatu greckiego, takiego powiewu romantyzmu i miejsca – Białegostoku. Do tego dopasowaliśmy liternictwo tak, aby miało podobny charakter i stanowiło wspólnie jeden znak.

(mk)

facebook