Dodana: 3 czerwiec 2017 10:42

Zmodyfikowana: 3 czerwiec 2017 10:42

Podsumowanie konkursu "Portret Artysty" z okazji Roku profesora Andrzeja Strumiłły w województwie podlaskim

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury zaprosił do udziału w konkursie plastycznym popularyzującym życie i twórczość twórcy. W konkursie mogły wziąć udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa podlaskiego, które miały za zadanie wykonać portret przedstawiający przede wszystkim osobowość artysty.

Ilustracja do artykułu strumillo_woak_03.JPG

Prace konkursowe mogły być wykonane w dowolnej technice plastycznej (bez użycia materiałów sypkich). Zainteresowanie było ogromne, na konkurs napłynęło ponad 300 prac z całego województwa podlaskiego.

Komisja konkursowa w składzie: Helena Marcinkiewicz (z Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMWP w Białymstoku), Łukasz Gireń – artysta plastyk, Zbigniew Waszczeniuk – artysta plastyk, Adam Ślefarski i Lilia Wyszkowska – instruktorzy Działu Sztuk Plastycznych WOAK) zebrała się 29 maja 2017 r. by wyłonić laureatów konkursu w następujących kategoriach:

·         7–9 lat (kl. I-III);

·         10 –13 lat (kl. IV-VI);

·         14–15 lat (gimnazjum)

·         16–19 lat (liceum)

Po obejrzeniu 308 prac nadesłanych na Konkurs Jury postanowiło przyznać następujące (Galeria prac nagrodzonych w konkursie ) nagrody i wyróżnienia:


 Kategoria 7 –9 lat (kl. I –III)

 NAGRODY:

  1. Kuba Stefanowicz, lat 8 – Zespół Szkół w Słobódce, gm. Szypliszki
  2. Amelia Kozłowicz, lat 6 – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Niewodnicy Kościelnej
  3. Amelia Fiłatiuk, lat 6 – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Niewodnicy Kościelnej
  4. Antonina Bieryło lat 8 – Szkoła Podstawowa nr 12 w Białymstoku
  5. Katarzyna Szlaszyńska, lat 7 – Zespół Szkół w Słobódce, gm.Szypliszki
  6. Lena Zuzga, lat 8 – Miejski Dom Kultury w Łomży
  7. Agnieszka Skrodzka, lat 9 – Miejski Dom Kultury w Łomży

 

WYRÓŻNIENIA:

  1. Natalia Kalista, lat 8 – Szkoła Podstawowa im.ks.Kardynała S.Wyszyńskiego w Podgórzu
  2. Maja Miszkiel, lat 8 – Szkoła Podstawowa im.mjr Henryka Hubala w Sejnach
  3. Krystian Chludziński, lat 8 – Szkoła Podstawowa im.ks.Kardynała S.Wyszyńskiego w Podgórzu
  4. Rafał Malinowski, lat 8 – Szkoła Podstawowa nr 12 w Białymstoku
  5. Julia Olender, lat 8 – Szkoła Podstawowa im.ks.Kardynała S.Wyszyńskiego w Podgórzu
  6. Barbara Bułatewicz, lat 8 – Zespół Szkół samorządowych w Krynkach
  7. Zofia Sidoruk, lat 8 – Szkoła Podstawowa nr 12 w Białymstoku
  8. Zofia Dolińska, lat 8 – Zespół Szkół im. Unii Mielnickiej w Mielniku
  9. Zofia Wierzba, lat 8 – Zespół Szkół im. Unii Mielnickiej w Mielniku
  10. Bartosz Werelich, lat 8 –Szkoła Podstawowa w Sejnach
  11. Kacper Kołakowski, lat 8 – Szkoła Podstawowa im.ks.Kardynała S.Wyszyńskiego w Podgórzu

 

Kategoria 10 –13 lat (kl. IV -VI)

NAGRODY:

  1. Hanna Górska, lat10 – „ARTEA Otwarta Przestrzeń Artystyczna” w Białymstoku
  2. Iga Rzemiszewska, lat 10 – Szkoła Podstawowa im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie
  3. Zuzanna Jaczyńska, lat 13 – Grajewskie Centrum Kultury w Grajewie
  4. Paula Skiba, lat 12 – Szkoła Podstawowa nr 46 w Białymstoku
  5. Oliwia Mikołajczyk, lat 11 - Zespół Szkół w Słobódce, gm.Szypliszki

 

WYRÓŻNIENIA:

  1. Maja Przestrzelska, lat 12 – Miejski Dom Kultury, Dom Środowisk Twórczych w Łomży
  2. Julia Zajkowska, lat 13 – Szkoła Podstawowa nr 46 w Białymstoku
  3. Emilia Kulesza, lat 13 – Szkoła Podstawowa nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem
  4. Agnieszka Wasilewska, lat 13 – Zespół Szkolno- Przedszkolny, Gimnazjum w Jasionówce

 

Kategoria 14 -15 lat (gimnazjum)

NAGRODY:

  1. Weronika Dudko, lat 15 – Zagłuszany, Gimnazjum im. G.Chodkiewicza w Zabudowie
  2. Katarzyna Trusiło, lat 15 – Gimnazjum nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi  w Suwałkach
  3. Agnieszka Bryzgiel, lat 14 – Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 im. św. Jana Pawła II w Białymstoku

 

WYRÓŻNIENIA:

  1. Piotr Sadowski, lat 15 – Szkoła Podstawowa nr 46 w Białymstoku
  2. Martyna Pietrzak, lat 15 – Zespół Szkół Miejskich nr 3, Gimnazjum w Grajewie
  3. Maja Żurawska, lat 15 – Grajewskie Centrum Kultury w Grajewie
  4. Kinga Dudko, lat 14 – Gimnazjum im. G.Chodkiewicza w Zabudowie
  5. Gabriela Boska, lat 14 – Publiczne Gimnazjum nr 18 im. Króla Stefana Batorego w Białymstoku
  6. Karolina Jabłonkowska, lat 14 – Gimnazjum w Jasionówce
  7. Gabriela Staniewicz, lat 14 – Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sejnach
  8. Julia Kobylińska, lat 15 – Zespół Szkół Sportowych, Gimnazjum nr 20 w Białymstoku
  9. Artur Ostrowski, lat 15 – Sejny

 

Kategoria  16–19 lat (szkoły ponadgimnazjalne)

NAGRODY:

  1. Aleksandra Laszczkowska, lat 17 – Grajewskie Centrum Kultury w Grajewie
  2. Weronika Sobecka, lat 17 – Siemiatycki Ośrodek Kultury w Siemiatyczach
  3. Dorota Karpiuk, lat 20 – Publiczne Gimnazjum nr 22 w Białymstoku
  4. Julia Grygorczyk, lat 16 – Publiczne Gimnazjum nr 20 w Białymstoku
  5. Weronika Leśko, lat 17 – Gimnazjum, Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy w Hajnówce
  6.  Ewa Dapkiewicz, lat 17 – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sejnach

 

WYRÓŻNIENIA:

  1. Aleksandra Żegarska, lat 17 – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sejnach
  2. Monika Kazimierska, lat 18 – Publiczne Gimnazjum nr 22 w Białymstoku
  3. Weronika Wilkiel, lat 18 – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sejnach
  4. Marta Pełszyk, lat 18 – Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Ciechanowcu
  5. Martyna Niemyjska, lat 17 – Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Ciechanowcu
  6. Katarzyna Oleksza, lat 16 – Publiczne Gimnazjum nr 20 w Białymstoku
  7. Adrian Sadowski, lat 18 – Suwalski Ośrodek Kultury im. Papieża Jana Pawła II
  8. Klaudia Sokół, lat 16 – Publiczne Gimnazjum nr 22 w Białymstoku
  9. Kamil Łopuch, lat 19 – Publiczne Gimnazjum nr 22 w Białymstoku
  10. Justyna Czyżewska, lat 17 – III Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku
  11. Paulina Sawoniuk, lat 16 – Publiczne Gimnazjum nr 20 w Białymstoku
  12. Dominik Męczkowski, lat 17 – Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych w Łomży

 

Uroczyste wręczenie nagród laureatom i uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 8 czerwca o godz. 11:00, w siedzibie WOAK (ul. Kilińskiego 8, sala różowa). Uroczystości towarzyszyć będzie wystawa nagrodzonych prac.

facebook