Dodana: 6 marzec 2019 08:24

Zmodyfikowana: 6 marzec 2019 08:24

Up To Date Festival nominowany do Fryderyków

Ubiegłoroczna, 9. edycja Up To Date Festival została nominowana do „Fryderyków” w kategorii Wydarzenie Roku. „Fryderyki” przyznawane są nieprzerwanie od 1995 roku. Przyznaje je Akademia Fonograficzna, w skład której wchodzi ponad stu artystów, dziennikarzy muzycznych i profesjonalistów z polskiej branży fonograficznej.

Ilustracja do artykułu 0x0.jpg

Organizatorem nagród „Fryderyk” jest Związek Producentów Audio Video (ZPAV).

KATEGORIA WYDARZENIE ROKU
Lista nominowanych w kategorii składa się z wydarzeń muzycznych, które odbyły się na terenie Polski, zostały zorganizowane przez polską agencję lub uczestniczyli w nich polscy artyści.

Up To Date Festival znalazł się tym samy w gronie 20 najważniejszych wydarzeń muzycznych ubiegłego roku i o to miano rywalizuje m.in. z: Orange Warsaw Festival, Małomiasteczkowy Tour – Dawid Podsiadło, Open’er Festival Gdynia, Tauron Nowa Muzyka Katowice, Audioriver Festival Płock, Pol’and’Rock Festival Kostrzyn nad Odrą, Unsound Festival Kraków, Męskie Granie 2018, OFF Festival Katowice, czy Taconafide – „Ekodiesel Tour”

- Ta nominacja to dla nas ogromne wyróżnienie i dowód na to, że trud, jaki wkładamy w budowę festiwalu w Białymstoku docenia tak szanowne grono jak Akademia Fonograficzna. Nominacja cieszy nas przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że znaleźliśmy się w gronie największych, najbardziej rozpoznawalnych, najlepszych festiwali i wydarzeń muzycznych w kraju. Po drugie, dlatego że przyznano nam ją w przeddzień 10., jubileuszowej edycji Up To Date Festivalu – powiedział Jędrzej Dondziło, dyrektor programowy Up To Date Festival.

We wrześniu w Białymstoku odbędzie się jubileuszowa festiwalu, które od lat gromadzi miłośników nieoczywistych muzycznych wyborów z Polski i za granicy. Up To Date Festival od lat doceniany jest zarówno w kraju jak i za granicą, o czym świadczy blisko 50 różnych nominacji, wyróżnień i nagród w tym m.in:|
• 2018 – Brąz za film „Za darmo” – Kategoria Komunikacja, Film Video, Konkurs KTR (Klub Twórców Reklamy)
• 2016 – III MIEJSCE wśród festiwali w Polsce – plebiscyt Munoludy
• 2016 – Brąz za film „Bagaż Życia” – Kategoria Film, Konkurs KTR (Klub Twórców Reklamy)
• 2016 – Brąz za „Pozdro Techno dla Seniorów" – Kampania Wirusowa 50+, Kategoria Digital Mobile Komunikacja Wirusowa, Konkurs KTR (Klub Twórców Reklamy)
• 2016 – Nominacja dla filmu „Bagaż Życia” – Kategoria Film Online, Konkurs KTR (Klub Twórców Reklamy)
• 2018 – Osobowość Roku 2017 w kategorii Kultura Kuriera Porannego
• 2015 – Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Podlaskiego
• 2012 – Podlaska Marka Roku Nagroda Podlaskich Konsumentów
• 2011 – Nagroda Artystyczna Prezydenta Miasta Białegostoku

Festiwal w mediach społecznościowych:

https://www.facebook.com/UpToDateFestival 

https://www.instagram.com/uptodatefestival 

Zapisy na stronie wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/715488545462950/

mat. od. org.
fot. arch. Wrota Podlasia

facebook