Dodana: 22 luty 2019 15:16

Zmodyfikowana: 22 luty 2019 15:16

Oscar Nominated Shorts 2019: fabuły w Forum

Wyjątkowa okazja, by przyjrzeć się najlepszym produkcjom krótkometrażowym na świecie, nominowanym do nagrody Oscara. Już 22 lutego w kinie Forum. Początek o godz. 18.00.

Ilustracja do artykułu Oscary.jpg

Nagroda Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie filmu. Najważniejsi przedstawiciele branży filmowej od lat 30. XX wieku nie zapominają uhonorować również krótkiego metrażu, który stanowi istotną część amerykańskiej kinematografii.

Podczas tegorocznego rozdania nagród konkursu o jej złotą statuetkę zawalczy 17 filmów krótkometrażowych w 3 kategoriach: film animowany, aktorski i dokumentalny. Mimo, że rzadziej wspominane w mediach niż filmy pełnometrażowe, krótkie produkcje prezentują równie istotne, inspirujące historie w innowacyjnej formie.

Fundacja Ad Arte jest wyłącznym polskim dystrybutorem Oscar Nominated Shorts.

Program (łączny czas: 108′):

Madre/Mother
reż. Rodrigo Sorogoyen
Hiszpania, 19′
Samotna matka odbiera telefon od siedmioletniego syna, który jest na wakacjach ze swoim tatą. Rozmowa początkowo wywołuje radość, ale przeradza się w koszmar, kiedy dziecko przyznaje, że jest samo i nie może znaleźć taty, który wyszedł już jakiś czas temu.

Fauve
reż. Jeremy Comte
Kanada, 16′
W kopalni odkrywkowej dwóch chłopców oddaje się pozornie niewinnej grze o władzę, której jedynym obserwatorem jest matka natura.

Marguerite
reż. Marianne Farley
Kanada, 19′
Starsza kobieta zaprzyjaźnia się ze swoją pielęgniarką, która pomaga odkryć jej nieuświadomioną tęsknotę i pomóc pogodzić się z przeszłością.

Detainment
reż. Vincent Lambe
Irlandia, 30′
Dwóch chłopców zostaje zatrzymanych przez policję pod zarzutem uprowadzenia i zamordowania niemowlęcia. Prawdziwa historia oparta na spisanych wywiadach dotyczących sprawy Jamesa Bulgera, która zaszokowała świat w 1993 i nadal powoduje oburzenie w Wielkiej Brytanii.
Uwaga! W filmie znajdują się treści nieodpowiednie dla widzów poniżej 16 roku życia.

Skin
reż. Guy Nattiv
USA, 20′
W małym supermarkecie czarny mężczyzna uśmiecha się ponad stoiskiem z kasami do 10-letniego białego chłopca. Pozornie nieszkodliwy moment powoduje wybuch bezwzględnej wojny gangów zakończonej szokującymi konsekwencjami.

Bilet: 16 zł – w kasie kina i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

mat.od org.

facebook