Dodana: 28 październik 2018 09:45

Zmodyfikowana: 28 październik 2018 09:45

Koncert zespołu UGLA utalentowanej suwalczanki Magdy Sowul

UGLA to nowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej. Ten wyjątkowy kwartet wyróżniają nowoczesna, awangardowa muzyka inspirowana magią tradycji ludowej wielu kultur oraz niebanalne teksty suwalczanki Magdaleny Sowul. Koncert 15 listopada w Suwalskim Ośrodku Kultury. Początek o godz. 19.00. Bilety w przedsprzedaży.

Ilustracja do artykułu ugla.jpg

 Bilety 20 zł (w przedsprzedaży) i 25 zł (w dniu koncertu) w Kasie SOK oraz na soksuwalki.

UGLA (w języku islandzkim sowa) to kwartet, którego liderką, autorką muzyki i tekstów jest wszechstronnie utalentowana suwalczanka Magdalena Sowul, wokalistka i klarnecistka poszukująca alternatywnych form ekspresji dźwiękowej, laureatka 47. Festiwalu FAMA 2017 w kategorii wokaliści oraz tegoroczna stypendystka Miasta Suwałki w dziedzinie kultury.

Zespół wykorzystuje akustyczne instrumentarium i wykonuje autorskie piosenki, łącząc transową energię z wyjątkową delikatnością, eksperymentuje przy tym z barwą instrumentów. Tworzy harmoniczne przestrzenie, które korespondują z introspektywnym charakterem tekstów. W brzmieniu dają się słyszeć inspiracje muzyką ludową różnych kultur, które mieszają się z minimalizmem, a tradycja pieśniarska z elektroniką.

W kwietniu tego roku jurorzy konkursu Firestone Headliners of Tomorrow, pod przewodnictwem Moniki Brodki, wybrali zespół do finałowej trójki wykonawców festiwalu. Zespół Ugla wystąpił m.in. na Halfway Festival w Białymstoku, 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym, a także na 47. Festiwalu FAMA 2018 w Świnoujściu, gdzie otrzymał nagrodę im. Andrzeja Jakóbca w kategorii muzyka.

Zespół tworzą:
Magdalena Sowul – śpiew, klarnet, OP-1, Kalemba
Sebastian Świąder – skrzypce
Maciej Wróbel – perkusja
Michał Mościcki – kontrabas

"Takiej muzyki dotąd w Polsce nie było. Łączą magię z nowoczesnością, a liderka podczas koncertów bosą stopą obsługuje looper(...) Gdzieś pomiędzy tymi wszystkimi wydarzeniami powstał wizerunek sceniczny Ugli. Niby trochę ludowy, ale bardziej magiczny – bose stopy wokalistki, twarze pomalowane świecącą farbą. No i teksty – czasem jakby ze snu, czasem z baśni."  Co powiedziała postać w kapturze, Maciej Gajek, Bardziej.Newsweek.pl

Więcej o koncercie pod linkiem:  http://soksuwalki.eu/ugla-znaczy-sowa/

Materiał SOK Suwałki

facebook